2min. doba čtení

Alternativa ke společnostem Google a Microsoft. Majitelé Kauflandu a Lidlu nabídnou cloudové služby

STACKIT, digitální značka společnosti Schwarz IT, bude nabízet své cloudové služby zákazníkům mimo skupinu Schwarz. Software Stackit byl vyvinut jako součást open-source projektu Openstack. 

Alternativa ke společnostem Google a Microsoft. Majitelé Kauflandu a Lidlu nabídnou cloudové služby

„Digitalizace neustále pokračuje ve všech oblastech společnosti. Současně Cloud hraje stále důležitější roli jako klíčová technologie – i pro nás ve skupině Schwarz Group s našimi divizemi prodeje, výroby a řízení zdrojů. Na samotném trhu s cloudovými službami dominují dodavatelé z mimoevropských zemí. Proto se systémem STACKIT nyní nabízíme zákazníkům lepší evropskou alternativu,“ vysvětluje Christian Müller, generální ředitel společnosti Schwarz IT. 

STACKIT jako evropská alternativa pro malé a střední podniky 

Skupina Schwarz již v roce 2018 začala budovat vlastní cloudovou platformu pro urychlení digitální transformace. V důsledku toho se společnost STACKIT neustále rozšiřovala na atraktivní obchodní model pro externí zákazníky. Díky zkušenostem z procesu interní digitalizace nabízí skupina Schwarz Group jiným společnostem komplexní poradenství, a tím i nejlepší možné služby v oblasti digitalizace. 

„Zpočátku se zaměříme na řešení jak pro malé a střední podniky ve všech odvětvích, tak pro začínající technologické podniky,“ vysvětluje Müller. „Náš stále se rozrůstající celoevropský tým, který má v současnosti více než 150 zaměstnanců, pracuje na neustálém rozvoji a rozšiřování našeho portfolia cloudových služeb.“ 

 zdroj: Depositphotos

Důraz na bezpečnost a ochranu údajů 

Při konfiguraci služby STACKIT Cloud kladla skupina Schwarz Group velký důraz na bezpečnost a ochranu údajů. Jejich vlastní datová centra v Německu a Rakousku proto plně podléhají evropskému právu a obecnému nařízení o ochraně údajů (RODO). 

Cloudové služby představují možnost připojit se odkudkoli na světě ke službám, e-mailovým schránkám, k firemním i soukromým datům a zároveň umožňuje snadno a bezpečně sdílet informace.

Velkou výhodou je, že v případě poruchy nebo krádeže vašeho počítače máte data stále k dispozici v cloudu. U většiny cloudových služeb neplatíte za vlastní software, ale za jeho používání – pronájem.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+