3min. doba čtení

Alternativa ke společnostem Google a Microsoft. Majitelé Kauflandu a Lidlu nabídnou cloudové služby

STACKIT, digitální značka společnosti Schwarz IT, bude nabízet své cloudové služby zákazníkům mimo skupinu Schwarz. Software Stackit byl vyvinut jako součást open-source projektu Openstack. 

Alternativa ke společnostem Google a Microsoft. Majitelé Kauflandu a Lidlu nabídnou cloudové služby

„Digitalizace neustále pokračuje ve všech oblastech společnosti. Současně Cloud hraje stále důležitější roli jako klíčová technologie – i pro nás ve skupině Schwarz Group s našimi divizemi prodeje, výroby a řízení zdrojů. Na samotném trhu s cloudovými službami dominují dodavatelé z mimoevropských zemí. Proto se systémem STACKIT nyní nabízíme zákazníkům lepší evropskou alternativu,“ vysvětluje Christian Müller, generální ředitel společnosti Schwarz IT. 

STACKIT jako evropská alternativa pro malé a střední podniky 

Skupina Schwarz již v roce 2018 začala budovat vlastní cloudovou platformu pro urychlení digitální transformace. V důsledku toho se společnost STACKIT neustále rozšiřovala na atraktivní obchodní model pro externí zákazníky. Díky zkušenostem z procesu interní digitalizace nabízí skupina Schwarz Group jiným společnostem komplexní poradenství, a tím i nejlepší možné služby v oblasti digitalizace. 

„Zpočátku se zaměříme na řešení jak pro malé a střední podniky ve všech odvětvích, tak pro začínající technologické podniky,“ vysvětluje Müller. „Náš stále se rozrůstající celoevropský tým, který má v současnosti více než 150 zaměstnanců, pracuje na neustálém rozvoji a rozšiřování našeho portfolia cloudových služeb.“ 

 zdroj: Depositphotos

Důraz na bezpečnost a ochranu údajů 

Při konfiguraci služby STACKIT Cloud kladla skupina Schwarz Group velký důraz na bezpečnost a ochranu údajů. Jejich vlastní datová centra v Německu a Rakousku proto plně podléhají evropskému právu a obecnému nařízení o ochraně údajů (RODO). 

Cloudové služby představují možnost připojit se odkudkoli na světě ke službám, e-mailovým schránkám, k firemním i soukromým datům a zároveň umožňuje snadno a bezpečně sdílet informace.

Velkou výhodou je, že v případě poruchy nebo krádeže vašeho počítače máte data stále k dispozici v cloudu. U většiny cloudových služeb neplatíte za vlastní software, ale za jeho používání – pronájem.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek