4min. doba čtení

Bez publisherů by affiliate marketing a miliony konverzí neexistovaly. Publisheři jsou pro inzerenty klíčoví

Dnes existují tisíce reklamních systémů, v nichž platí inzerent za kliknutí. Někdy to jsou centy, ale může to být i několik eur za jediný klik. Přesto existuje a je stále silnější affiliate marketing a affiliate projekty. Ty nosí zapojeným inzerentům miliony konverzí ročně, a to jen na provizní bázi. Nejsou to kliknutí ani zobrazení, za která by klient platil. Inzerent platí jen tehdy, když se zrealizuje prodej – konverze. Komu? Publisherům, bez kterých by návštěvnost a provize nezískal.

Bez publisherů by affiliate marketing a miliony konverzí neexistovaly. Publisheři jsou pro inzerenty klíčoví

Partnerská spolupráce s reálným člověkem

Publisher provozuje médium nebo affiliate projekt, který má návštěvnost a stojí za ním reálný člověk. Právě on rozhoduje o tom, jaké kampaně do projektu zapojí.

|

Affiliate spolupráce není komunikace s nástrojem, kde se nastavují parametry jako přes Google nebo Facebook Ads. Projekty spravují lidé, pro které je to významná část příjmu. Prpto je důležitý správný a hlavně férový přístup inzerenta.

Návštěvnost, která by jinak nepřišla

Publisheři přes affiliate kampaň přinášejí klientovi návštěvnost, kterou jinak nakoupit nemůže. Nedá se suplovat přes Facebook, Google nebo RTB sítě. Proto je klíčový vztah právě s publishery. A je jedno, zda máte samostatný program, nebo vám kampaň spravuje affiliate síť. Důležitá je stabilita a férovost kampaně.

Návštěvnost z affiliate kampaní nemůžete nakoupit nikde jinde, pouze u affiliate publisherů.

Žádný podnikatel by nechtěl, aby se ze dne na den měnily podmínky jakéhokoliv aspektu podnikání. Tak to je také u publisherů. Když propagují kampaň inzerenta, potřebují mít nastavené férové podmínky a jistotu, že kampaň funguje stabilně. Bez toho jednoduše kampaň přestanou používat nebo ji nahradí kampaní konkurence.

Se správným nastavením kampaně vám pomůže affiliate síť nebo manažer, který do velké míry může ovlivnit výkon kampaně. I proto je důležité sledovat spokojenost publisherů se sítí už před spuštěním kampaně. Zkuste například specializované skupiny na Facebooku. Největší skupinou u nás je TOPaffilak.cz – Affiliate diskuze #CZaffil #SKaffil.

Nikdo není „na koni“

Když inzerent inzeruje v PPC systému, kupuje si kliky. Dá málo za klik, žádné nedostane, protože systém upřednostní toho, kdo dá víc. Žádné emoce, žádná jiná možnost. U PPC systémůh vládne strojová přesnost čísel. U affiliate kampaně to není tak lineární.

Samozřejmě, publisheři mají analyticky spočítané, co jim jak vychází a která kampaň se jim hodí více či méně. Ale stále hraje roli, jak se vůči nim chová inzerent. Je důležité, jak vyhodnocuje konverze, jak dodržuje stanovené podmínky nebo jaké materiály na propagaci dodá.

V tomto vztahu nikdo není „na koni“. Inzerenti nemají zneužívat publishery a naopak. Publisheři musí dodržovat podmínky kampaně. A to bez výjimky. Například v síti Dognet na to máme speciální procesy a algoritmy, které to nonstop kontrolují a hledají anomálie, které je třeba prověřit.

Inzerenti by měli brát publishery jako dlouhodobé partnery, a ne jako stroj, kde „vyzkoušejí“ točit knoflíky a podle toho uvidí, co se stane. Reputace je důležitá – těžko se buduje a snadno se o ni přichází.

Vzdělávání je klíčové

V Dognetu bereme práci a výsledky publisherů opravdu vážně. Od založení sítě jsme vydali už sedm knih. Všechny podporují vznik nových publisherů a už aktivním publisherům ukážou nové možnosti pro vylepšení jejich projektů. Poslední je Tvorba vydělávajícího webu krok za krokem, kterou jsme v září tohoto roku zdarma distribuovali do 61 středních škol v Česku a 33 školám na Slovensku. Celkově jsme studentům poslali více než 4 800 knih.

Toto všechno se snažíme dělat proto, abychom podpořili affiliate marketing, komunitu a ukázali studentům, že podnikání na internetu není jen o fotkách na Instragramu nebo o gamerských videích na YouTube.

Bez publisherů je jakýkoliv program nebo síť bezpředmětná. Jsou alfou a omegou celého affiliate marketingu. Bez nich jsou affiliate programy a sítě jen prázdné systémy, které mají výkon přesně 0 konverzí. Myslete na to při nastavování a provozu svých affiliate kampaní. 

knihy, affiliate network dognet, vzdelavanie

Zdroj: Affiliate sieť Dognet

Sdílet článek
Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Trh klesá, no affiliate síť Dognet hlásí meziroční nárůst výkonu Black Friday
6min. doba čtení

Trh klesá, no affiliate síť Dognet hlásí meziroční nárůst výkonu Black Friday

Black Friday je jednou z největších a nejdůležitějších událostí pro celý segment e-commerce. Již mnoho let se nejedná pouze o jeden den, ale obvykle o celý týden, který se nazývá “Black week”. V podstatě však e-shopy nasazují slevy již od začátku listopadu. Proto je listopad nejsilnějším měsícem e-commerce sezóny.

Zuzana Riglerová Zuzana Riglerová
Key Relationship Manager
Přečíst článek
Dognet posiluje na maďarském trhu a vydává exkluzivní expanzní guideline na podporu affiliate publisherů
3min. doba čtení

Dognet posiluje na maďarském trhu a vydává exkluzivní expanzní guideline na podporu affiliate publisherů

Affiliate síť Dognet podporuje affiliate marketing již více než 10 let nejen na Slovensku, ale i v sousedních zemích a na Balkáně. Protože síť dlouhodobě pozoruje nevyužitý potenciál maďarského trhu, představila letos v létě novou iniciativu nazvanou expanzní guideline. V něm publisheri najdou vše, co by mohli potřebovat při expanzi na tento trh s partnerskými projekty.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+