1min. doba čtení

Affiliate marketing

Affiliate marketing je forma prodeje a propagace výrobků a služeb na internetu pomocí zprostředkovatele. Je to účinný způsob online reklamy, při kterém se provize vyplácí v případě, že dojde ke konverzi.

Affiliate marketing je forma prodeje a propagace výrobků a služeb na internetu pomocí zprostředkovatele. Je to účinný způsob online reklamy, při kterém se provize vyplácí v případě, že dojde ke konverzi. Tuto formu reklamy využívají zejména internetové obchody, které se označují jako inzerenti. Využívají na to reklamní prostor, který nabízejí majitelé webových stránek, tzv. publisheři. Tito publisheři uveřejní na svých stránkách reklamu e-shopu a dohodnou se s inzerenty, za jaké konverze jim bude vyplácená odměna. Pokud zákazník navštíví stránku a udělá danou konverzi, tak má zisk nejen inzerent, ale také publisher. Tyto konverze nemusí být jen za nákup, ale může to být i vyplnění dotazníku nebo přihlášení se do newsletteru. Konverze nemusí proběhnout hned po prokliku, sledování toho, jestli se zákazník vrátil zpět, zabezpečuje systém, jako například cookies.

Sdílet článek
Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bez publisherů by affiliate marketing a miliony konverzí neexistovaly. Publisheři jsou pro inzerenty klíčoví
4min. doba čtení

Bez publisherů by affiliate marketing a miliony konverzí neexistovaly. Publisheři jsou pro inzerenty klíčoví

Dnes existují tisíce reklamních systémů, v nichž platí inzerent za kliknutí. Někdy to jsou centy, ale může to být i několik eur za jediný klik. Přesto existuje a je stále silnější affiliate marketing a affiliate projekty. Ty nosí zapojeným inzerentům miliony konverzí ročně, a to jen na provizní bázi. Nejsou to kliknutí ani zobrazení, za […]

Přečíst článek
2min. doba čtení

Affiliate marketing

Popsat affiliate marketing je vlastně jednoduché. Na jedné straně máte inzerenta, teda zpravidla e-shop. Na druhé straně je publisher – tedy affiliate partner, který má navštěvovanou stránku. Uprostřed je affiliate síť nebo samostatný affiliate program, ve kterém se obě tyto strany setkávají.

Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+