1min. doba čtení

Affiliate marketing

Affiliate marketing je forma prodeje a propagace výrobků a služeb na internetu pomocí zprostředkovatele. Je to účinný způsob online reklamy, při kterém se provize vyplácí v případě, že dojde ke konverzi.

Affiliate marketing je forma prodeje a propagace výrobků a služeb na internetu pomocí zprostředkovatele. Je to účinný způsob online reklamy, při kterém se provize vyplácí v případě, že dojde ke konverzi. Tuto formu reklamy využívají zejména internetové obchody, které se označují jako inzerenti. Využívají na to reklamní prostor, který nabízejí majitelé webových stránek, tzv. publisheři. Tito publisheři uveřejní na svých stránkách reklamu e-shopu a dohodnou se s inzerenty, za jaké konverze jim bude vyplácená odměna. Pokud zákazník navštíví stránku a udělá danou konverzi, tak má zisk nejen inzerent, ale také publisher. Tyto konverze nemusí být jen za nákup, ale může to být i vyplnění dotazníku nebo přihlášení se do newsletteru. Konverze nemusí proběhnout hned po prokliku, sledování toho, jestli se zákazník vrátil zpět, zabezpečuje systém, jako například cookies.

Sdílet článek
Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Trh klesá, no affiliate síť Dognet hlásí meziroční nárůst výkonu Black Friday
6min. doba čtení

Trh klesá, no affiliate síť Dognet hlásí meziroční nárůst výkonu Black Friday

Black Friday je jednou z největších a nejdůležitějších událostí pro celý segment e-commerce. Již mnoho let se nejedná pouze o jeden den, ale obvykle o celý týden, který se nazývá “Black week”. V podstatě však e-shopy nasazují slevy již od začátku listopadu. Proto je listopad nejsilnějším měsícem e-commerce sezóny.

Zuzana Riglerová Zuzana Riglerová
Key Relationship Manager
Přečíst článek
Dognet posiluje na maďarském trhu a vydává exkluzivní expanzní guideline na podporu affiliate publisherů
3min. doba čtení

Dognet posiluje na maďarském trhu a vydává exkluzivní expanzní guideline na podporu affiliate publisherů

Affiliate síť Dognet podporuje affiliate marketing již více než 10 let nejen na Slovensku, ale i v sousedních zemích a na Balkáně. Protože síť dlouhodobě pozoruje nevyužitý potenciál maďarského trhu, představila letos v létě novou iniciativu nazvanou expanzní guideline. V něm publisheri najdou vše, co by mohli potřebovat při expanzi na tento trh s partnerskými projekty.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+