2 min. doba čtení

YouTube pokročil v A/B testování miniatur. Možná se dočkáme už letos

Jednou z nejžádanějších funkcí tvůrců YouTube je možnost testovat miniatury. Platforma o zavedení této funkce informovala již v loňském roce.

YouTube pokročil v  A/B testování miniatur. Možná se dočkáme už letos
Zdroj: Depositphotos

Loni v červnu společnost YouTube hovořila o tom, že tvůrcům přinese dlouho požadovanou funkci – testovací miniatury neboli náhledy videí, které tvůrcům pomohou optimalizovat výkon jejich obsahu. Ve videu oznámili, že tvůrci budou moci nahrát až 3 varianty obrázků a vyhodnotit, která přináší nejlepší prokliky. A/B testování přitom může probíhat až 2 týdny.

|

Plaforma nejdřív testovala novinku v malém měřítku, ale v současné době se testování rozšířilo na 50 tisíc kanálů s různým zaměřením. Tvrdí to Rene Ritchie, zástupce YouTube pro vztahy s tvůrci:

“Testování miniatur je stále ve fázi zkoušek. Od konce loňského roku se testování rozšířilo na 50 000 kanálů různých typů, velikostí a regionů na YouTube (což je stále malé číslo vzhledem k tomu, kolik kanálů na YouTube je). To bude pokračovat, dokud tým nebude mít pocit, že produkt poskytuje to, co tvůrci potřebují, a pak se začne přecházet do režimu spuštění. Zatím nemáme k dispozici časový plán, protože je těžké předvídat, jak rychlé nebo pomalé budou testy takového rozsahu, ale jakmile bude připraven ke spuštění, YouTube o tom určitě všechny informuje.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+