2min. doba čtení

Výrobce hodinek Swatch zaznamenal v první polovině roku rekordní růst

Čisté tržby společnosti vzrostly meziročně o 18 % na 4,02 miliardy švýcarských franků a překonaly tak odhady analytiků.

Výrobce hodinek Swatch zaznamenal v první polovině roku rekordní růst
Zdroj: Depositphotos

Čisté tržby překonaly pětiletý rekord

Švýcarský výrobce hodinek Swatch zaznamenal v prvním pololetí rekordní růst. Čisté tržby meziročně vzrostly o 18 % na 4,02 miliardy švýcarských franků (4,15 miliardy eur) a překonaly tak odhady analytiků. Podnik těžil ze zrušení antimonopolních opatření v Asii a čilého prodeje v Evropě a Severní Americe. Společnost ve svém prohlášení uvedla. Její akcie během odpoledního obchodování vzrostly o téměř sedm procent.

Čisté tržby překonaly pololetní rekord roku 2018 o 8,5 procenta. Provozní zisk vzrostl o více než 36 procent na 686 milionů švýcarských franků (708,46 milionu eur).

Velký zájem byl zejména o levnější plastové hodinky Swatch určené pro masový trh. Společnost uvedla, že připravuje nové modely především pro nižší a střední segment trhu.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

“Po letech klesající spotřeby se obchod v Hongkongu plně zotavil, což vedlo ke ztrojnásobení prodeje,” uvedla společnost. V domovském Švýcarsku se prodej zvýšil o 50 %.

Skupina, která vyrábí také luxusní hodinky včetně značek Omega, Tissot a Longines, uvedla, že vidí vynikající příležitosti k růstu. Obává se však silného švýcarského franku a z toho plynoucího nepříznivého měnového prostředí. Dopad nepříznivých směnných kurzů na její čisté tržby dosáhl téměř čtvrt miliardy švýcarských franků.

Očekává se, že konkurenční švýcarský výrobce hodinek Richemont oznámí své výsledky v pondělí.

Credit: Trend

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Jak pomáhají 3D vizualizace společnostem dosahovat lepších výsledků?
4min. doba čtení

Jak pomáhají 3D vizualizace společnostem dosahovat lepších výsledků?

3D vizualizace dnes nejsou žádnou novinkou, ale jsou stále oblíbenější a vyhledávanější. Společnosti z různých oborů si začínají více uvědomovat jejich sílu a schopnost motivovat potenciální zákazníky k nákupu produktů nebo služeb. Jaké konkrétní výhody přinášejí a které trendy jsou dnes nejaktuálnější?  

Dominika Parajka Dominika Parajka
Content Marketing Specialist at Monkeymedia
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+