2min. doba čtení

Vrácení zásilky musí být stejně snadné jako objednání zboží

Pohodlná možnost vrácení objednaného zboží má velký vliv na rozhodnutí zákazníka, kde a zda vůbec si zboží objedná. Pokud má internetový obchod transparentní a snadné způsoby vrácení zboží, zákazníci mu více důvěřují. Kurýrní společnost DPD poskytuje e-shopům jednoduchý online nástroj, který celý proces vrácení zboží usnadňuje jak e-shopu, tak jeho zákazníkům.

Michaela Španková Michaela Španková
Marketing and PR Manager
Vrácení zásilky musí být stejně snadné jako objednání zboží
Zdroj: Depositphotos

Způsob vrácení zboží je součástí zákaznického zážitku z online nakupování a má přímý vliv na počet objednávek v e-shopu. Podle pravidelného průzkumu e-shopper barometr společnosti DPD až 69 % Slováků před nákupem zkontroluje podmínky vrácení zboží a téměř pětina nakupujících na internetu považuje jasné podmínky vrácení zboží za hlavní motivaci k nákupu na internetu. Až 23 % Slováků dokonce zboží nekoupí, pokud se jim zdá postup vrácení komplikovaný.

Vrácení zásilky musí být pro nakupujícího stejně snadné jako objednání zboží. Jednoduché a transparentní možnosti vrácení zboží mají přímý vliv na počet zákazníků a jejich nákupy v internetových obchodech. Kurýrní společnost DPD poskytuje internetovým obchodům jedinečný online nástroj nazvaný Return My Parcel, který celý proces automatizuje a zjednodušuje jak pro internetové obchody, tak pro jejich zákazníky.

Díky službě Return My Parcel stačí zákazníkovi internetového obchodu, který potřebuje z jakéhokoli důvodu vrátit zásilku, vyplnit krátký online formulář a počkat, až zásilku vyzvedne kurýr nebo ji odnese na nejbližší sběrné místo či do samoobslužného boxu. Stav své zásilky může sledovat online, takže přesně ví, kdy zboží dorazilo zpět do internetového obchodu. Vrácení zboží se tak stává bezproblémovým zážitkem, který posiluje loajalitu zákazníků.

Internetový obchod si může přizpůsobit rozhraní platformy Return My Parcel, přizpůsobit grafiku své značce a upravit e-mail s upozorněním pro zákazníka. Může snadno sledovat stav svých vrácených zásilek i ze zahraničí a má k dispozici přehledné zprávy a statistiky. Internetový obchod tak získává pro sebe i své zákazníky jednoduchý nástroj, který zvyšuje kvalitu poskytovaných služeb.

Sdílet článek
Michaela Španková
Marketing and PR Manager
Tento článek ti přináší

DPD Slovensko

DPD, člen mezinárodní přepravní skupiny Geopost, je předním hráčem v síti mezinárodní přepravy balíků v Evropě. DPD nabízí své služby doma i ve 230 zemích světa.

Více o této společnosti

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+