2min. doba čtení

V Nizozemsku roste počet falešných eshopů s palivovým dřevem

V médiích se stále častěji objevují pojmy jako energetická krize, vysoká inflace, recese a lidé na ně reagují. Nizozemská národní linka pro internetové podvody varuje spotřebitele před novými falešnými internetovými obchody, které tvrdí, že prodávají palivové dřevo a kamna na dřevo. Vzhledem k rostoucím cenám energií v celé Evropě se očekává, že podobných podvodů bude přibývat.

V Nizozemsku roste počet falešných eshopů s palivovým dřevem

Ceny energií v Evropě prudce rostou. Mnoho spotřebitelů proto hledá alternativní zdroje vytápění a jiné způsoby skladování a využívání elektřiny. Prodejci krbových kamen zaznamenali rychlý nárůst prodeje. Zejména v Nizozemsku vedla tato nová poptávka po alternativních zdrojích energie k nárůstu počtu internetových obchodů, které je prodávají.

Podvodné webové stránky

Bohužel mnoho z těchto eshopů je podvodných. Nizozemská policie ve spolupráci s Národní horkou linkou pro internetové podvody vede seznam falešných internetových obchodů. Nedávno se v něm objevila řada falešných internetových obchodů, které tvrdí, že prodávají palivové dřevo nebo kamna na dřevo.

Zákazníci platí 100 až 500 eur za palivové dřevo, které nikdy neuvidí.

Tyto falešné internetové obchody objednané zboží nedodaly a zákazník své peníze již neuvidí. Průměrná objednávka se pohybuje ve stovkách eur, někteří podvodníci si za kamna na dřevo účtují dokonce 450 až 3 000 eur.

Znaky podezřelých eshopů

Policie očekává, že s blížící se zimou bude podvodných webových stránek přibývat. Lidé budou potřebovat vytápět své domovy a podvodníci to vědí. Pokud si spotřebitelé chtějí ověřit, zda je internetový obchod falešný, mohou zkontrolovat, zda je na stránkách uvedeno číslo obchodní komory a DIČ.

Internetové obchody, které vyžadují pouze platbu bankovním převodem, jsou podezřelé.

Webové stránky elektronického obchodu by měly mít na svých stránkách také poštovní adresu. Můžete si to ověřit. Kromě toho si zákazníci mohou zkontrolovat recenze. Podle policie je podezřelé velmi nedávné datum registrace domény. Podezřelé je také to, že eshop vyžaduje jako způsob platby pouze ruční bankovní převod.

Redakce Ecommerce Bridge doporučuje opatrnost při nákupu podobných produktů a ověření důvěryhodnosti eshopu, kde si chcete zboží objednat.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+