1 min. doba čtení

V australském skladu společnosti Amazon budou pracovat roboti

Nový sklad Amazonu v Melbourne se stane největším v zemi. Společnost vytvoří 2 000 pracovních míst.

V australském skladu společnosti Amazon budou pracovat roboti
Zdroj: Depositphotos

Amazon otevírá největší sklad v Austrálii

Australská pobočka e-commerce společnosti Amazon jde s dobou. Ve svém novém skladu v Melbourne plánuje “zaměstnat” flotilu robotů, kteří pomohou pracovníkům urychlit odbavení zásilek objednaných zákazníky.

Čtyřpodlažní sklad o rozloze 209 000 metrů čtverečních, jehož velikost je srovnatelná s 29 fotbalovými hřišti, má být dokončen v roce 2025. Mělo by se do něj vejít až 25 milionů drobných výrobků, které Amazon prodává.

Výstavba skladu a dokončovací práce dočasně vytvoří dva tisíce pracovních míst. Stejný počet pracovních míst bude později vytvořen v samotném skladu, kde budou vedle sebe pracovat lidé a roboti.

“Roboti budou zaměstnancům pomáhat s přesouváním skladovacích boxů, čímž urychlí proces, který by jinak vyžadoval, aby zaměstnanec šel a hledal konkrétní produkt,” uvedl Amazon v prohlášení.

Nový sklad v Melbourne má být o devět tisíc metrů čtverečních větší než robotický sklad v Sydney, který byl otevřen loni.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Červen přál online objednávkám služeb
2 min. doba čtení

Červen přál online objednávkám služeb

Nákup služeb v online prostředí provedlo nejvíce spotřebitelů v dosavadním průběhu roku. Podle pravidelného výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to v červnu bylo více než 28 % internetových uživatelů. V předchozích měsících byla obvyklá hodnota o tři až čtyři procentní body nižší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+