2min. doba čtení

Technologický časopis Wired přichází do České republiky

Díky licenční smlouvě mezi Condé Nast a společností Czechoslovak Media, za kterou stojí Michal Kučera a Zbyněk Dráb, bude mít technologický časopis československou verzi.

Technologický časopis Wired přichází do České republiky
Zdroj: Depositphotos

Časopis bude přinášet špičkovou technologickou žurnalistiku

Společnost Czechoslovak Media oznámila spuštění nového vydání technologického magazínu Wired pro Českou republiku a Slovensko. Stane se tak díky licenční smlouvě se společností Condé Nast. Slibuje, že na český a slovenský trh přinese špičkovou technologickou žurnalistiku a odvážnou globální vizi. Chce propojovat současnost s budoucností a přinášet čtenářům informace a myšlenky, které potřebují k pochopení světa, jenž se neustále a rychle mění.

Časopis bude vydávat loni založená společnost Czechoslovak Media se sídlem v Praze, kterou napůl vlastní novinář a mediální manažer Michal Kučera a podnikatel a investor Zbyněk Dráb. Redakční tým bude oznámen v následujících měsících.

Týdenní podcast UPdate

“Náš region je plný mimořádně talentovaných lidí a pozoruhodných firem. Cílem českého a slovenského vydání časopisu Wired je přinášet globální pohled, propojovat nejdynamičtější místní lidi s neustále se měnící mezinárodní technologickou scénou a pozitivně ovlivňovat náš region,” uvedl v tiskové zprávě Michal Kučera, generální ředitel a vydavatel časopisu Wired Česká republika a Slovensko. V příspěvku na LinkedIn dodal, že vydání je určeno pro letošní podzimní/zimní sezónu, a ujistil komentátory, že “nepůjde jen o překlad původních článků do češtiny”.

V letech 2020-2022 byl Kučera šéfredaktorem časopisu ForMen společnosti CNC. V letech 2008 až 2010 psal pro týdeník Euro a předtím dva roky pro Lidové noviny. Více než sedm let byl také honorárním konzulem Etiopie v Praze a od roku 2019 působí také jako mezinárodní volební pozorovatel Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva, který je součástí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Zbyněk Dráb je investorem, majitelem a jednatelem jihočeské společnosti Pharmallerga, která vyrábí přírodní alergeny pro výzkumné a farmaceutické firmy. V letech 2020 až 2022 také spoluzaložil technologické nakladatelství CNC Publishing.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK
3min. doba čtení

Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK

Loajalita zákazníků v on-line prostředí je každým rokem silnější a pro e-shopy důležitá. I tak mají nadále nové kvalitní internetové obchody slibnou šanci na trhu uspět. Jak totiž ukázal výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK), čtyři z deseti internetových nakupujících jen v letošním prvním čtvrtletí vybrali pro svůj nákup z jejich pohledu dosud nevyzkoušený e-shop.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+