2min. doba čtení

Sociální sítě jsou každodenní součástí života lidí. Průměrný uživatel používá sedm platforem

Digitální společnost Kepios zveřejnila zprávu, podle které je téměř každý člověk, který používá internet, zároveň uživatelem sociálních sítí.

Sociální sítě jsou každodenní součástí života lidí. Průměrný uživatel používá sedm platforem
Zdroj: Depositphotos

Fenomén volného času

Na celém světě je téměř pět miliard aktivních uživatelů sociálních sítí, což představuje více než 60 % světové populace. To představuje nárůst o 3,7 procenta za poslední rok. Vyplývá to ze zprávy digitální společnosti Kepios, která byla zveřejněna ve čtvrtek. TASR zprávu převzala od agentury AFP.

Zpráva dále uvádí, že na světě je celkem 5,19 miliardy uživatelů internetu, což představuje 64,5 procenta světové populace.

Mezi regiony jsou v tomto ohledu velké rozdíly. Ve východní a střední Africe používá sociální sítě pouze každý jedenáctý člověk, v Indii, která je v současnosti nejlidnatější zemí světa, je to každý třetí člověk.

Průměrný uživatel sociálních sítí používá podle zprávy sedm platforem.

Čas strávený na sociálních sítích se také zvýšil, a to o dvě minuty na dvě hodiny a 26 minut denně. I zde jsou velké rozdíly: Brazilci tráví na sociálních sítích v průměru tři hodiny a 49 minut denně, zatímco Japonci méně než hodinu.

Na světě existuje několik desítek typů sociálních sítí, ale jen několik z nich má celosvětový dosah.

Americká společnost Meta vlastní aplikaci WhatsApp a populární sociální sítě Instagram a Facebook. Čína má aplikace WeChat, TikTok a jeho místní verzi Douyin. Mezi další platformy patří Twitter, Messenger a Telegram.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru
Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+