2min. doba čtení

Sociální sítě jsou každodenní součástí života lidí. Průměrný uživatel používá sedm platforem

Digitální společnost Kepios zveřejnila zprávu, podle které je téměř každý člověk, který používá internet, zároveň uživatelem sociálních sítí.

Sociální sítě jsou každodenní součástí života lidí. Průměrný uživatel používá sedm platforem
Zdroj: Depositphotos

Fenomén volného času

Na celém světě je téměř pět miliard aktivních uživatelů sociálních sítí, což představuje více než 60 % světové populace. To představuje nárůst o 3,7 procenta za poslední rok. Vyplývá to ze zprávy digitální společnosti Kepios, která byla zveřejněna ve čtvrtek. TASR zprávu převzala od agentury AFP.

Zpráva dále uvádí, že na světě je celkem 5,19 miliardy uživatelů internetu, což představuje 64,5 procenta světové populace.

Mezi regiony jsou v tomto ohledu velké rozdíly. Ve východní a střední Africe používá sociální sítě pouze každý jedenáctý člověk, v Indii, která je v současnosti nejlidnatější zemí světa, je to každý třetí člověk.

Průměrný uživatel sociálních sítí používá podle zprávy sedm platforem.

Čas strávený na sociálních sítích se také zvýšil, a to o dvě minuty na dvě hodiny a 26 minut denně. I zde jsou velké rozdíly: Brazilci tráví na sociálních sítích v průměru tři hodiny a 49 minut denně, zatímco Japonci méně než hodinu.

Na světě existuje několik desítek typů sociálních sítí, ale jen několik z nich má celosvětový dosah.

Americká společnost Meta vlastní aplikaci WhatsApp a populární sociální sítě Instagram a Facebook. Čína má aplikace WeChat, TikTok a jeho místní verzi Douyin. Mezi další platformy patří Twitter, Messenger a Telegram.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru
Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kdo a jak navštěvuje sociální sítě?
3min. doba čtení

Kdo a jak navštěvuje sociální sítě?

Statistiky využívání sociálních sítí ukazují, že od jejich založení v roce 1996 se staly nedílnou součástí života více než poloviny světové populace. V roce 2022 dosáhl počet uživatelů sociálních médií 4,74 miliardy, což představuje nárůst o 4,2 % oproti předchozímu roku. Sociální sítě využívá 93 % uživatelů internetu. Reklamy na sociálních sítích mají proto velký […]

Tomáš Zadák Tomáš Zadák
CEO at Ler.studio
Přečíst článek
Aktuálně úspěšné formáty na sociálních sítích
8min. doba čtení

Aktuálně úspěšné formáty na sociálních sítích

Sociální média se neustále vyvíjejí a přizpůsobují se změnám ve společnosti. Preference uživatelů se liší, a proto jsou platformy jako Facebook, Instagram, YouTube, Twitter (v této chvíli již X) a Snapchat přeplněny různými formáty obsahu. Pojďme se společně podívat na to, jaký obsah dnes funguje nejlépe.

Martin Murza Martin Murza
Ředitel agentury Murza
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+