2min. doba čtení

Slevomat v hledáčku antimonopolního úřadu

Společnost Slevomat předložila antimonopolnímu úřadu návrh závazků, jejichž splnění by mělo odstranit předběžné obavy z narušení hospodářské soutěže v daném případě.

Slevomat v hledáčku antimonopolního úřadu

Slevomat předložil návrhy na vyřešení obav

Slovenský antimonopolní úřad vyhlásil veřejnou konzultaci k možnému zneužití dominantního postavení společnosti slevomat.cz, která působí i na Slovensku, oznámil úřad ve středu.

“PMÚ si tímto dovoluje vyzvat účastníky trhu, aby do 31. října předložili případné připomínky k návrhu závazků v dané věci,” uvedl úřad.

Své připomínky mají účastníci zasílat na odbor zneužití dominantního postavení a vertikálních dohod úřadu.

Slevomat.cz se v návrhu závazku zavazuje, že po dobu tří let nebude po prodejcích požadovat, aby nabízeli zboží nebo služby výhradně prostřednictvím jeho webových stránek za účelem usnadnění prodeje zboží nebo služeb prostřednictvím webových stránek zlavomat.sk.

Rovněž se zavazuje, že po dobu tří let nebude od prodávajících nebo potenciálních prodávajících vyžadovat, aby nabízeli zboží nebo služby prostřednictvím internetových stránek www.zlavomat.sk za cenu nižší nebo stejnou, za jakou potenciální prodávající prodávají stejné zboží nebo služby prostřednictvím svých vlastních offline distribučních kanálů nebo prostřednictvím jiných online platforem.

Credit: Trend

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+