2min. doba čtení

Shopify vypíná svůj dropshippingový plugin Oberlo

Přední platforma Shopify ukončuje provoz svého dropshippingového rozšíření Oberlo. Prodejci, kteří chtějí aplikaci používat k provozování svých dropshippingových obchodů prostřednictvím AliExpress, ji již v App Store nenajdou. Společnost Shopify přechází na jiné dropshippingové řešení vyvinuté společností DSers.

Shopify vypíná svůj dropshippingový plugin Oberlo

Pro prodejce, kteří používají software společnosti Shopify, je Oberlo již několik let oblíbeným doplňkem pro dropshipping. Uživatelé mohli snadno importovat produkty do svého obchodu a prodávat je přímo ze zásob tisíců čínských dodavatelů. Aplikace nabízela obrovský sortiment výrobků za nízké ceny.

Aplikaci Dropshipping již nelze nainstalovat

Od 12. května je aplikace vyřazena ze seznamu a prodejci ji již nemohou najít v App Store ani nainstalovat z jiných zdrojů. Uživatelé, kteří již v aplikaci mají účet, ji však budou moci používat až do 15. června. Po tomto datu bude aplikace odinstalována a historická data budou ztracena. Není jasné, proč se aplikace vypíná, ale Oberlo na svém blogu podává poměrně vágní vysvětlení: “Toto vyřazení produktu je rutinní záležitostí a snahou poskytnout obchodníkům nejlepší řešení, jak oslovit své zákazníky, ať jsou kdekoli.”

Stávající zákazníci mohou využít alternativní aplikace nebo DSers

Společnost Shopify navrhuje použít dropshippingové řešení vyvinuté jiným partnerem s názvem DSers. Uživatelé služby Oberlo mohou nyní automaticky migrovat svá historická data, nastavení, produkty a importovat data seznamů do služby DSers pomocí několika kliknutí. Poskytovatel softwaru nabízí také mnoho dalších aplikací pro dodavatele dropshippingu. Prodejci, kteří nechtějí tuto aplikaci používat, mohou vyhledat alternativní aplikaci pro dropshipping a migrovat svá data ručně.

Aplikace DSers má údajně stejné funkce jako Oberlo, například integraci s AliExpress, hromadné plnění objednávek a další funkce. V současné době prodává své produkty prostřednictvím aplikace více než 150 000 obchodníků. Stejně jako aplikace Oberlo nabízí možnost bezplatného a měsíčního nebo ročního placeného předplatného.

Refundace nevyužitých předplatných

“15. června budou všechna zbývající předplatná Oberlo zrušena a dotčeným účtům budou vráceny peníze nebo kredity aplikace Shopify za nevyužité dny předplatného,” uvádí společnost. Uživatelé mohou také okamžitě zrušit své předplatné přechodem na bezplatný tarif.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+