2min. doba čtení

Rok 2024 by měl oživit e-commerce v západní Evropě

Největší evropské země se pravděpodobně budou těšit z růstu elektronického obchodu. Společnost Forrester očekává průměrný roční růst ve výši 9,2 %.

Rok 2024 by měl oživit e-commerce v západní Evropě
Zdroj: Depositphotos

Americká výzkumná společnost Forrester o tom informovala v nedávno zveřejněné zprávě předpovídající dění v online maloobchodě pro Německo, Spojené království, Francii, Itálii a Španělsko. Těchto 5 zemí dohromady vytváří 70 % hrubého domácího produktu v západní Evropě.

“V posledních letech byl růst maloobchodních tržeb v těchto ekonomikách výrazně ovlivněn pandemií COVID-19, problémy globálního dodavatelského řetězce, desetiletími vysoké inflace a slabou ekonomikou,” uvádí zpráva společnosti Forrester.

E-commerce opäť rastie

Díky pandemii a karanténě zaznamenaly internetové obchody v letech 2020 a 2021 mimořádný růst. V roce 2022 se prodeje vrátily do reálnějších proporcí. V současné době výdaje opět rostou, ale ne tak výrazně jako dříve. Společnost Forrester očekává, že v roce 2024 a dále by se růst tržeb v online maloobchodě mohl vrátit na úroveň před pandemií. 

Společnost Forrester dále předpovídá, že se zvýší celkový maloobchodní prodej online v pěti největších evropských zemích. Zatímco v roce 2023 dosáhly tržby 372 miliard eur, v roce 2028 očekává nárůst na 579 miliard eur, přičemž pětiletá složená roční míra růstu bude činit nejméně 9,2 %. Nejvyšší podíl online nákupů se očekává ve Spojeném království.

SLEDUJTE TENTO OBSAH Jak podcast
Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
6 tipů, jak vybrat správnou prodejní platformu pro prodej přes internet
9min. doba čtení

6 tipů, jak vybrat správnou prodejní platformu pro prodej přes internet

Prodej přes internet patří v dnešní době mezi nejpohodlnější způsoby prodeje. Nemusíte mít kamenný obchod, za který platíte pronájem. Stačí si jen vybrat vhodnou prodejní platformu, která bude odpovídat vašemu produktu, technickým zkušenostem a finančním možnostem. Taková platforma vám výrazně zjednoduší celý proces prodeje. Jak prodávat přes internet co nejjednodušeji?

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+