2 min. doba čtení

Přehlednější navazování spolupráce na Instagramu díky Creator Insights

Znáte to dilema při smlouvání spolupráce s tvůrcem na Instagramu? Tvůrce vám pošle částku za zmínku ve stories a ve feedu, podloží ji dosahem a počtem followerů. Vy za značku přemýšlíte, jestli se to vyplatí a zda ta čísla vůbec sedí. Lepší rozhodování přinese Creator Insights.

Přehlednější navazování spolupráce na Instagramu díky Creator Insights
Zdroj: Depositphotos

Nejnovější novinkou je zobrazení Creator Insights, které nabízí přehled o výkonnosti účtu tvůrce za posledních 30 dní. Firmy, které budou chtít oslovit tvůrce ke spolupráci, získají lepší přehled dosahu tvůrců.

Zdroj: Becca Alves

Co nabízí Creator Insights?

Jedná se o nový informační odkaz na profilu tvůrců. Firemní profily budou moci získat lepší přehledy a skutečná čísla. Přehled obsahuje klíčové metriky, jako je růst počtu sledovatelů – značky uvidí, jak rychle tvůrce získává nové fanoušky. Dosahy poskytnou informace o tom, kolik unikátních účtů vidělo obsah tvůrce. Míra zapojení ukáže, kolik účtů aktivně interagovalo s obsahem tvůrce (like, komentář, sdílení).

Všechny tyto metriky budou odrážet 30denní období.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Jak to funguje?

Tvůrci se mohou rozhodnout sdílet tyto informace podobně, jako by je sdíleli ve službě Instagram Creator Marketplace. Tento program však zatím plnohodnotně funguje jen v USA a expanzi do dalších zemí platforma oznámila teprve nedávno. Je pravděpodobné, že půjde o stejná oprávnění ke sdílení údajů, čili že pokud tvůrce zasdílí svá data v Marketplace, budou dostupná i v Creator Insights.

I když je možnost rychlého zobrazení Creator Insights momentálně dostupná pouze pro vybrané profily tvůrců a je zatím omezená, má potenciál stát se cenným nástrojem pro usnadnění spojení mezi značkami a influencery u reklamních partnerství.

O dalším vývoji budeme informovat, sledujte nás proto i nadále. 👇

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+