2min. doba čtení

Notino obdržel rekordní půjčku. Společnost chce vybudovat distribuční centra

Největší evropský internetový prodejce parfémů a kosmetiky Notino získal od čtyř největších českých bank úvěr ve výši 280 milionů eur.

Notino obdržel rekordní půjčku. Společnost chce vybudovat distribuční centra
Zdroj: Depositphotos

Notino chce posílit svou pozici

Z úvěru bude zaplacen nový distribuční sklad v Polsku v hodnotě 25 milionů eur, doplněny evropské zásoby a posílena pozice společnosti na zahraničních trzích. V příštím roce chce společnost vstoupit na trhy v Srbsku, Norsku a možná i v Turecku. Takové jsou plány parfumérského gigantu Notino. A na to všechno jsou potřeba peníze, hodně peněz.

V loňském roce společnost vydělala 1 miliardu eur a svou pozici chce dále rozvíjet. A nyní obdržela největší finanční injekci ve své historii.

“Na konci června jsme výrazně navýšili naše bankovní financování a podařilo se nám získat významnou podporu. Jedná se o klubové financování, na kterém se podílejí čtyři velké české banky – Česká spořitelna, Citibank, Komerční banka a ČSOB,” řekl SZ Byznys finanční ředitel Notiny Jakub Šedý.

Dodal také, že ačkoli společnost spolupracuje se všemi bankami již více než pět let, vyjednat dvouletý úvěr v celkové výši 280 milionů EUR je za současných tržních podmínek stále velmi obtížné.

Přestože společnost údajně zvažovala i jiné možnosti financování, nakonec se varianta s bankovní zárukou ukázala pro společnost v současné době jako nejvýhodnější a pomůže jí splnit hlavní cíl, kterým je další růst v Evropě. V budoucnu plánuje výstavbu dalších distribučních center.

Týdenní podcast UPdate

Podobně jako v loňském roce

A v letošním roce společnost opět roste. “Letošní rok se pravděpodobně ponese v podobném duchu. Náš fiskální rok končí v dubnu, ale za první čtvrtletí máme meziroční růst o necelých 30 procent,” říká Gray.

Společnost Notino byla založena v roce 2004. Dnes působí na 27 evropských trzích a denně odešle v průměru více než 56 000 zásilek. Zatímco tržby internetových obchodů klesají, Notino roste – loni obrat společnosti vyskočil o třetinu a dosáhl 24 miliard Kč. Zisk podle její účetní závěrky dosáhl ve fiskálním roce končícím v dubnu 2023 výše 519 milionů korun. Domácí trh se na výsledku podílel 15 procenty.

Credit: Seznamzpravy

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Klíčové faktory úspěšné expanze e-shopů do Rumunska a Maďarska
5min. doba čtení

Klíčové faktory úspěšné expanze e-shopů do Rumunska a Maďarska

Rozvoj e-commerce přinesl světu nové výzvy a možnosti. Expanze e-shopů do zahraničí je jednou z cest, jak dosáhnout růstu vašeho podnikání. Rumunsko a Maďarsko nabízejí obchodníkům atraktivní trhy s velkým potenciálem úspěchu. V tomto článku se budeme zabývat klíčovými faktory, které je třeba vzít v úvahu při úspěšné expanzi e-shopů do těchto zemí.  

František Skipala František Skipala
Zakladatel společnosti Foza Sa
Přečíst článek
Britské tržiště Laced expanduje do Evropy
2min. doba čtení

Britské tržiště Laced expanduje do Evropy

Internetové tržiště s luxusními teniskami Laced expanduje do Evropy a tento týden spustilo stránky v němčině a francouzštině. Společnost se sídlem ve Spojeném království plánuje v blízké budoucnosti zahájit provoz také v Itálii a Nizozemsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+