2 min. doba čtení

Notino obdržel rekordní půjčku. Společnost chce vybudovat distribuční centra

Největší evropský internetový prodejce parfémů a kosmetiky Notino získal od čtyř největších českých bank úvěr ve výši 280 milionů eur.

Notino obdržel rekordní půjčku. Společnost chce vybudovat distribuční centra
Zdroj: Depositphotos

Notino chce posílit svou pozici

Z úvěru bude zaplacen nový distribuční sklad v Polsku v hodnotě 25 milionů eur, doplněny evropské zásoby a posílena pozice společnosti na zahraničních trzích. V příštím roce chce společnost vstoupit na trhy v Srbsku, Norsku a možná i v Turecku. Takové jsou plány parfumérského gigantu Notino. A na to všechno jsou potřeba peníze, hodně peněz.

V loňském roce společnost vydělala 1 miliardu eur a svou pozici chce dále rozvíjet. A nyní obdržela největší finanční injekci ve své historii.

“Na konci června jsme výrazně navýšili naše bankovní financování a podařilo se nám získat významnou podporu. Jedná se o klubové financování, na kterém se podílejí čtyři velké české banky – Česká spořitelna, Citibank, Komerční banka a ČSOB,” řekl SZ Byznys finanční ředitel Notiny Jakub Šedý.

Dodal také, že ačkoli společnost spolupracuje se všemi bankami již více než pět let, vyjednat dvouletý úvěr v celkové výši 280 milionů EUR je za současných tržních podmínek stále velmi obtížné.

Přestože společnost údajně zvažovala i jiné možnosti financování, nakonec se varianta s bankovní zárukou ukázala pro společnost v současné době jako nejvýhodnější a pomůže jí splnit hlavní cíl, kterým je další růst v Evropě. V budoucnu plánuje výstavbu dalších distribučních center.

Týdenní podcast UPdate

Podobně jako v loňském roce

A v letošním roce společnost opět roste. “Letošní rok se pravděpodobně ponese v podobném duchu. Náš fiskální rok končí v dubnu, ale za první čtvrtletí máme meziroční růst o necelých 30 procent,” říká Gray.

Společnost Notino byla založena v roce 2004. Dnes působí na 27 evropských trzích a denně odešle v průměru více než 56 000 zásilek. Zatímco tržby internetových obchodů klesají, Notino roste – loni obrat společnosti vyskočil o třetinu a dosáhl 24 miliard Kč. Zisk podle její účetní závěrky dosáhl ve fiskálním roce končícím v dubnu 2023 výše 519 milionů korun. Domácí trh se na výsledku podílel 15 procenty.

Credit: Seznamzpravy

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Jak na export?
4 min. doba čtení

Jak na export?

V dnešní složité době je růst stále obtížnější. Zejména na trzích, kde společnost působí již léta a kde je všechno nízko visící ovoce obhájeno jak ve vnitřní struktuře, tak v (online) marketingu. Řešením může být například export. Je důležité si uvědomit, že export nemůže být cílem, je to strategie k dosažení obchodních cílů, tedy nejčastěji […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+