
To vede k plýtvání reklamními prostředky a potenciální ztrátě možností oslovit širší a trvalejší publikum. Tato praxe ukazuje, že je nezbytné věnovat pozornost nejen produkci kreativního obsahu, ale také jeho účinné aktivaci a udržení na trhu dostatečně dlouho, aby měl pozitivní dopad na spotřebitele.
Kolik reklamy je hodně reklamy?
Existuje mýtus, že obsah po několika zhlédnutích ztrácí svou účinnost. Studie však naznačují opak – kvalitní obsah může mít dlouhodobý pozitivní dopad. Problémem je, že velká část vytvořeného obsahu nikdy nespatří světlo světa, takže peníze, které byly do tvorby investovány, vyletí do vzduchu.
“Teorie úbytku obsahu předpokládají, že obsah je na prvním místě spuštěn. Naše analýza produktu Creative Lifecycle ukazuje, že více než 50 % vytvořeného obsahu není nikdy aktivováno, což znamená, že inzerenti každoročně utratí miliardy za obsah, který spotřebitelé nikdy neuvidí,” uvádí zpráva společnosti CreativeX.
Testování obsahu je klíčem k zajištění úspěšné kampaně – při vytváření kreativních kampaní je důležité vědět, co skutečně funguje a co ne.
“Marketéři mají k obsahu, který vytvářejí, mnohem blíže než publikum. Přezkoumávání a zdokonalování kampaní v průběhu měsíců nebo dokonce let znamená, že když se nakonec spustí, obsah už není pro lidi, kteří za ním stojí, “nový”.”
Když společnost Analytic Partners provedla průzkum životního cyklu reklam, zjistila, že pouze ve 14 případech z 50 000 se reklamy skutečně opotřebovaly.

Měření opotřebení kampaně podle společnosti Analytic Partners. Zdroj: Marketing Week