3 min. doba čtení

Meta vylepšuje nástroje na ochranu duševního vlastnictví

Společnost Meta uvádí na trh vylepšené nástroje pro sledování duševního vlastnictví. Cílem je poskytnout ochranná opatření značkám, které se na Facebooku a Instagramu často stávají oběťmi pochybných obchodníků a podvodníků.

Meta vylepšuje nástroje na ochranu duševního vlastnictví
Zdroj: Depositphotos

Brand Rights Protection Manager

Tento aktualizovaný nástroj identifikuje kopírování v seznamech produktů. Pomocí umělé inteligence umožní širší ochranu produktů. Kromě toho byl limit referenčních obrázků rozšířen z 50 na 200 obrázků, což Metě umožní křížovou kontrolu širšího spektra variant.

Zdroj: Meta

V praxi to vypadá tak, že se do systému nahrávají obrázky produktů, které Meta používá k vyhledávání duplicit. Systém bude mít lepší možnosti vyhledávání a byly přidány nové funkce, jako jsou uložená vyhledávání a více možností filtrování, což celý proces výrazně usnadní.

“Vydáváme novou verzi Ochrany práv značky, která se zaměřuje na zvýšení efektivity pro podniky, které aplikaci pravidelně používají, a to díky aktualizacím, jako je vylepšené porovnávání, uložené vyhledávání, vyhledávání napříč platformami a rozšířená knihovna odkazů. Ty pomohou značkám snadněji najít a nahlásit porušení duševního vlastnictví a vydávání se za něj,” píše Meta v tiskové zprávě.

Centrum pro podávání zpráv o duševním vlastnictví

Pokud má značka podezření, že někdo porušil její duševní vlastnictví, může použít aktualizované formuláře. Nové Centrum pro hlášení duševního vlastnictví zjednodušuje proces hlášení tím, že ukládá informace o účtu a uchovává historii hlášení na jednom místě.

“Oznamovatelé se musí přihlásit ke svému účtu na Facebooku, Instagramu nebo Business Manageru, aby měli přístup do Centra pro oznamování duševního vlastnictví. Více uživatelů, kteří jsou přihlášeni pod stejným účtem Business Manager, bude moci vidět historii hlášení pro celou společnost. Centrum hlášení duševního vlastnictví ušetří čas lidem, kteří pravidelně používají naše formuláře pro hlášení duševního vlastnictví,” uvedla společnost Meta ve svém prohlášení.

Rights Manager

Tento automatizovaný nástroj pro porovnávání dává tvůrcům možnost spravovat a chránit svůj obsah chráněný autorskými právy ve velkém měřítku.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Nové aktualizace přinášejí vylepšení ochrany autorských práv na Facebooku a Instagramu. Držitelé práv mají nyní možnost automaticky blokovat podobné obrázky. Kromě toho mohou přidávat odkazy k identifikaci odpovídajícího obsahu a poskytovat informace o vlastnictví. Mají také možnost provádět hromadné akce.

Nové webové zdroje Meta For Business

Společnost Meta přidává na své webové stránky Meta for Business novou sekci Ochrana podnikání, která poskytuje návod a inspiraci, jak vytvořit strategii ochrany značky a zmírnit dopady jejího zneužití.

“Průvodce je rozdělen do tří částí – Ochrana, Monitorování, Řešení – a seznamuje podniky s osvědčenými postupy společnosti Meta a dostupnými produktovými řešeními,” uvádí společnost v prohlášení.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+