1min. doba čtení

Meta reaguje na nový zákon DMA. Vytváří vlastní obchod s aplikacemi

Společnost Meta testuje vlastní obchod s aplikacemi na Facebooku. Ten by umožnil vývojářům prezentovat své aplikace a uživatelům usnadnil jejich přímé stahování, aniž by museli opustit sociální síť.

Meta reaguje na nový zákon DMA. Vytváří vlastní obchod s aplikacemi

Meta testuje vlastní obchod s aplikacemi na Facebooku

Meta plánuje umožnit stahování aplikací prostřednictvím reklam na Facebooku. Tím by mohla konkurovat největším internetovým obchodům s aplikacemi, jako je Google Play a App Store.

Tento krok, který se bude týkat pouze evropských uživatelů a vývojářů, je reakcí na připravovaný zákon EU o digitálních trzích (DMA). Ten bude vyžadovat, aby společnosti Google a Apple zpřístupnily své mobilní platformy alternativním metodám stahování aplikací. Díky tomu by Meta mohla převzít větší kontrolu nad distribucí aplikací a potenciálně také nad platbami v aplikacích.

Nový typ reklam má začít jako pilotní projekt s několika vybranými vývojáři aplikací pro Android již koncem tohoto roku.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+