1min. doba čtení

Meta reaguje na nový zákon DMA. Vytváří vlastní obchod s aplikacemi

Společnost Meta testuje vlastní obchod s aplikacemi na Facebooku. Ten by umožnil vývojářům prezentovat své aplikace a uživatelům usnadnil jejich přímé stahování, aniž by museli opustit sociální síť.

Meta reaguje na nový zákon DMA. Vytváří vlastní obchod s aplikacemi

Meta testuje vlastní obchod s aplikacemi na Facebooku

Meta plánuje umožnit stahování aplikací prostřednictvím reklam na Facebooku. Tím by mohla konkurovat největším internetovým obchodům s aplikacemi, jako je Google Play a App Store.

Tento krok, který se bude týkat pouze evropských uživatelů a vývojářů, je reakcí na připravovaný zákon EU o digitálních trzích (DMA). Ten bude vyžadovat, aby společnosti Google a Apple zpřístupnily své mobilní platformy alternativním metodám stahování aplikací. Díky tomu by Meta mohla převzít větší kontrolu nad distribucí aplikací a potenciálně také nad platbami v aplikacích.

Nový typ reklam má začít jako pilotní projekt s několika vybranými vývojáři aplikací pro Android již koncem tohoto roku.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kdo a jak navštěvuje sociální sítě?
3min. doba čtení

Kdo a jak navštěvuje sociální sítě?

Statistiky využívání sociálních sítí ukazují, že od jejich založení v roce 1996 se staly nedílnou součástí života více než poloviny světové populace. V roce 2022 dosáhl počet uživatelů sociálních médií 4,74 miliardy, což představuje nárůst o 4,2 % oproti předchozímu roku. Sociální sítě využívá 93 % uživatelů internetu. Reklamy na sociálních sítích mají proto velký […]

Tomáš Zadák Tomáš Zadák
CEO at Ler.studio
Přečíst článek
Aktuálně úspěšné formáty na sociálních sítích
8min. doba čtení

Aktuálně úspěšné formáty na sociálních sítích

Sociální média se neustále vyvíjejí a přizpůsobují se změnám ve společnosti. Preference uživatelů se liší, a proto jsou platformy jako Facebook, Instagram, YouTube, Twitter (v této chvíli již X) a Snapchat přeplněny různými formáty obsahu. Pojďme se společně podívat na to, jaký obsah dnes funguje nejlépe.

Martin Murza Martin Murza
Ředitel agentury Murza
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+