2min. doba čtení

Kaufland Marketplace se rozšiřuje i k sousedům

Německá e-commerce platforma se chystá do konce léta rozšířit svoji činnost do Polska a Rakouska. Tento krok je součástí širší strategie společnosti Schwarz Gruppe pro posílení její přítomnosti v online prostředí.

Kaufland Marketplace se rozšiřuje i k sousedům
Zdroj: Kaufland

Kaufland Marketplace je na slovenském a českém trhu již důvěrně známý. Je jedním z největších tržišť v Německu a přitahuje miliony návštěvníků měsíčně se sortimentem přesahujícím 45 milionů položek v 6 400 kategoriích. Expanze do Polska, kde provozuje 245 fyzických prodejen, se považuje za strategický krok s cílem využít rostoucích trendů e-commerce. V Rakousku se plánuje stát čistě onlinovým hráčem.

Týdenní podcast UPdate

Přestože v Rakousku chybí fyzické prodejny, Kaufland se v zemi těší povědomí o značce na úrovni více než 40 %. Jelikož jen málo místních poskytovatelů trhů nabízí široký sortiment výrobků, společnost Kaufland vidí příležitost vyplnit tuto mezeru v rakouském online prostředí.

“Náš Kaufland Marketplace má v Evropě velmi dobrý start. Na Slovensku a v České republice již patříme mezi největší online tržiště v zemi. Dostáváme spoustu pozitivních ohlasů od prodejců i zákazníků. Expanze do dalších zemí je proto pro nás letos dalším velkým a logickým krokem. Jsme velmi rádi, že nyní můžeme zpřístupnit naše tržiště milionům lidí v Polsku a Rakousku a že naši maloobchodníci mohou dále rozšiřovat svou přítomnost v Evropě,” říká Gerald Schönbucher, generální ředitel spoločnosti Kaufland e-commerce.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Jak nejlépe vybrat performance agenturu či freelancera
22min. doba čtení

Jak nejlépe vybrat performance agenturu či freelancera

Při výběru poskytovatele marketingových služeb pro váš e-shop nebo jiný projekt máte na trhu několik možností. Při tomto výběru je velmi důležité, abyste se dokázali správně rozhodnout, ale také abyste dokázali nastavit správná očekávání. Také se správně ptejte a dávejte si pozor na “red flags”, kdy by vaše volba mohla skončit odlehčením účtu o několik […]

Martin Bulák Martin Bulák
CEO & PPC špecialista / BOOSTERS
Přečíst článek
8 tipů pro optimalizaci feedů a úspěšnou online expanzi
8min. doba čtení

8 tipů pro optimalizaci feedů a úspěšnou online expanzi

Feedy zůstávají pro mnoho e-shopů atraktivní volbou produktového propojení v rámci online expanze na nové trhy. Jak s feedy pracovat efektivně a na co si dát pozor? Objevte svět produktových feedů a zjistěte, jak specializované aplikace mění pravidla hry ve správě feedů a usnadňují digitální expanzi e-shopů.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+