17 min. doba čtení

Jak vybrat bezplatnou šablonu na WordPress + 7 tipů na šablony

Výběr správné Wordpress šablony je klíčový. Ovlivňuje vzhled a fungování webu. Není třeba ho proto podceňovat nebo uspěchat. Dnes máte na výběr stovky různých typů šablon, které se hodí právě na váš web. Koupě šablony stojí pár desítek eur. Dají se však najít i bezplatné. A já se dnes podívám na to, které jsou nejlepší.

Štefan Polgári Štefan Polgári
Founder, Ecommerce Bridge & Dognet
Jak vybrat bezplatnou šablonu na WordPress + 7 tipů na šablony

Moje hodnocení

Název šablóny

Výhody

Hodnocení

• responzivita
• skvělá rychlost
• více než 600 typů písma

výborné

• responzivita
• jednoduché přizpůsobení
• vhodná pro všechny typy e-shopů

výborné

• nadčasový design
• skvěle zpracovaná dokumentace
• jednoduchá instalace

výborné

Newsmag Lite

• responzivita
• jednoduché používání
• moderní vzhled

velmi dobré

• podpora page builderů
• rychlé přizpůsobení
• jednoduchá instalace

velmi dobré

• jednoduchá instalace
• podpora page builderů
• rychlé přizpůsobení

velmi dobré

• responzivita
• moderní design
• široké možnosti přizpůsobení

velmi dobré

Placené vs. bezplatné

WordPress šablony můžeme dělit na dvě základní skupiny – bezplatné a placené. Placené šablony se často nazývají premium. Najdete je ve více cenových kategoriích. Mají několik výhod i nevýhod.

Mezi hlavní výhody placených šablon se řadí:

 • kvalitní zákaznická podpora
 • široké množství funkcí
 • pravidelná aktualizace.

Placené šablony mají jednu větší nevýhodu, a to v ceně. Za mnohé si připlatíte desítky eur.

A právě proto existují bezplatné šablony. Za ty nemusíte platit nic. V dnešní době jich je velké množství. Máte hodně možností. Při výběru šablony je důležité sledovat jednotlivé parametry. Pomocí nich zjistíte, zda je šablona dobrá, nebo jí něco chybí. Pokud by jí něco chybělo, mohlo by se to odrazit na správném fungování vaší webstránky. A to určitě nechcete.

Mezi hlavní výhody WordPress šablon zdarma se řadí:

 • jsou zdarma a nic neplatíte
 • mnohé jsou ve velmi pěkném a elegantním designu
 • poskytují dostatek funkcí pro začátečníky
 • dají se jednoduše přizpůsobit

Na druhé straně však mají i pár nevýhod:

 • velké množství z nich neposkytuje zákaznickou podporu
 • mají ohraničené množství funkcí
 • pro pokročilého uživatele nemusí poskytovat dostatek funkcí

 

Správný design

Design webstránky se odvíjí od tří základních faktorů, a to:

 1. vaše osobní preference
 2. zaměření vaší webstránky
 3. zákazníci nebo lidé navštěvující web

Vaše webstránka by se vám měla líbit. Budete se na ni dívat často, a proto by měla splňovat vaše očekávání. Nelze zapomínat ani na zaměření. Jiné funkce potřebuje e-shop a jiné blog či magazín s články.

Na druhé straně by se měla líbit i budoucím návštěvníkům. Při její návštěvě by měli najít všechno rychle a jednoduše. Design by měl působit reprezentativně.

Nesprávná šablona může na zákazníky či návštěvníky působit matouce. Namísto toho, aby dál nakupovali nebo četli obsah, raději odejdou.

Přizpůsobení šablony

Mnozí, hlavně nezkušení uživatelé chtějí pěknou šablonu s jednoduchým přizpůsobením. Pokud nepatříte k odborníkům na programování, rozhodně se vám taková šablona hodí.

Při hledání sledujte kromě designu také návod na nastavení. Měl by se nacházet u každé šablony. Pomoci vám mohou screenshoty uživatelského rozhraní. Podle nich se dá zjistit, jak se se šablonou bude pracovat.

Responzivita

Responzivita znamená, že šablona se umí přizpůsobit menším obrazovkám. Vaši webstránku lidé nebudou sledovat jen na počítačích. Velká většina dnes čte články, nakupuje či surfuje na internetu přes smartphone nebo tablet.

Pokud šablona nemá vlastnost responzivnosti, měli byste se poohlédnout po jiné. Jde o důležitou funkci ovlivňující návštěvnost.

To, zda je šablona responzivní, nebo ne, se dá zjistit velmi rychle. Stačí si její demoverzi prohlédnout na mobilním zařízení. Také můžete vyzkoušet Google Resizer s názvem Material Design.

Funguje jednoduše. Do vyhledávacího okna napíšete adresu webu. Ten se vám následně zobrazí na třech zařízeních.

 

Kompatibilita

Šablona musí pracovat dobře v každém prohlížeči. Pokud by ji některý z nich nepodporoval, mohlo by se stát, že se špatně načítá. Také nemusí fungovat některé prvky.

Když máte šablonu vybranou, stačí její demoverzi manuálně zkoušet na jednotlivých prohlížečích. Vyzkoušejte nejdříve nejčastěji používané jako Mozilla či Chrome. Zaměřte se i na méně používané jako Explorer, Opera či Safari.

Když už šablonu nainstalovanou máte a chtěli byste otestovat, zda je s prohlížeči kompatibilní, nemusíte to zkoušet manuálně. Využít můžete jeden z testerů prohlížečů jako například LambdaTest.

Pro správné fungování celého webu je důležitá i podpora pluginů. Ta se však už nedá zkontrolovat v demoverzi. Je proto důležité šablonu nainstalovat.

U bezplatných šablon to není problém. Za ně nic neplatíte a vyzkoušet je můžete rovnou několik. Po nainstalování zjistíte, zda jsou pluginy podporované, nebo ne.

 

Rychlost šablony

Lidem se v dnešní době nechce čekat. Nemají na to čas a potřebují, aby po jednom kliknutí měli stránku okamžitě načtenou. Návštěvníci to očekávají. Stejně jako to vy očekáváte od jiných webů.

Rychlost webstránky se odvíjí od velkého množství faktorů. Někdy za to může špatné připojení na internet, jindy zase hosting. V mnohých případech rychlost ovlivňuje i samotná šablona.

Jak se tedy vyhnout pomalé šabloně? Stačí použít jeden z více nástrojů na internetu. Vhodný je například Google Page Speed Insights nebo Pingdom.

Oba nástroje vám ukážou rychlost načítání plus další informace. Mezi ně se řadí například velikost stránky, či dokonce „hodnocení“ výkonu. Nechybějí ani tipy, jak rychlost či výkon zlepšit.

Page Builder

Page Builder vám poskytuje možnost upravit si vaši webstránku. Jinak řečeno, „poskládat“ si jednotlivé prvky tak, jak chcete. Tuto funkci neposkytuje úplně každá šablona.

Pro běžné uživatele je proto mnohem lepší šablona s builderem. Bez programátorských zručností si můžete přizpůsobit všechno podle sebe.

V případě, že šablona Page Builder nemá, využít můžete pluginy. Existuje jich rovnou několik a mnohé z nich jsou bezplatné. Jde například o Page Builder by SiteOrigin. Je to velmi oblíbený builder, který má už přes 22 milionů stažení.

Druhým oblíbeným je Elementor. Ten má přibližně 3 miliony stažení.

Možnost překládání do jiných jazyků

Psaní webu ve více jazycích se často vyplatí. Jednoduše se díky této možnosti dostanete i na zahraniční trh. Přitáhnete nové návštěvníky a rozšíříte svoje působení.

Namísto manuálního překládání se dají využít různé pluginy, které se vám o to postarají. Důležité je předem se ujistit, zda je šablona podporuje. Pokud ano, můžete si jeden z nich vybrat. Tyto pluginy se dělí na placené a bezplatné.

V případě placených jsou oblíbené například Translate Press nebo WPML. Mezi velmi dobře hodnocené neplacené se řadí Polylang či Ceceppa Multilingua.

TIP: Právě teď možná překládání do jiných jazyků nepotřebujete. Je však dobré, když šablona multijazyčnost podporuje. V budoucnosti, když budete chtít rozšířit svoje působiště, se vám to rozhodně bude hodit.

 

Podpora českých znaků

Sice to zní jako maličkost, ale podpora českých znaků je důležitá. Mnohé šablony náš jazyk nepodporují, což se následně odráží ve změně písma. Nejčastěji jde o diakritiku.

Měkké hlásky jsou pro zahraniční jazyky, a hlavně angličtinu, něčím neznámým. Proto s tím mají šablony často problém. Písmo se následně u písmen s měkčením mění a ovlivňuje celý vzhled webu.

Na otestování české diakritiky neexistuje žádný nástroj. Proto je potřebné šablonu stáhnout a vyzkoušet. Sice je to práce navíc, u bezplatných šablon to není žádný problém. Nemusíte za ně nic platit a můžete testovat postupně všechny.

TIP: Pokud chcete najít co nejvíc zajímavých bezplatných šablon, vyzkoušejte je hledat v angličtině. Nejlépe pod pojmem „Free WordPress themes“. Objeví se vám víc výsledků a na výběr budete mít mnohem víc šablon.

 

Formát článku

Při psaní článku ve WordPressu máte možnost vybrat si jeho formát. Jde buď o standardní text, citát, video a mnoho dalšího. Některé šablony však nepodporují úplně všechny formáty.

Po nainstalování šablony je všechny vyzkoušejte. Zjistíte tak, zda v budoucnosti náhodou nebude problém uveřejnit i něco jiného než standardní článek.

Dokumentace

Správná dokumentace dokáže při instalování a přizpůsobení velmi dobře pomoci. Premium šablony dokumentaci mají, ale u bezplatných to není pravidlem. I přes tuto skutečnost ji mnohé mají. Dokonce je často dobře zpracovaná. Při jejím stahování najdete kromě textových tutoriálů i videa.

Většina bezplatných šablon neposkytuje zákaznický servis. Proto je nejlepší, když mají dobrou dokumentaci. Pomůže vám s instalací a s přizpůsobováním bez toho, abyste postup hledali někde jinde.

Optimalizace pro vyhledávače

Důležitým parametrem je SEO. Pokud je šablona SEO friendly, může vám pomoci v lepším umístění ve vyhledávání. Mnohé bezplatné šablony jsou udělané i s ohledem na SEO.

Kde bezplatné šablony hledat?

Bezplatných šablon dnes najdete stovky. Výběr je široký, díky čemuž si na svoje přijde e-shop i bloger.

Šablony najdete na oficiální WordPress stránce. Nachází se jich zde víc než 7 tisíc od různých vývojářů. Všechny jsou seřazené do více kategorií. Výběr je velmi rychlý.

Samozřejmě, jednotlivé šablony najdete i na stránkách samotných vývojářů.

 

Každá šablona má krátký popis, hodnocení a další informace jako například počet instalací. Nechybí ani možnost náhledu demoverze.

 

Porovnání bezplatných WordPress šablon

Každá šablona má jiný design a jiné funkce. Díky tomu se od sebe odlišují a jsou vhodné pro různé účely. Proto jsem pro vás vybral 7 známých a oblíbených WordPress šablon, které jsem následně porovnal.

Název

Výhody

Pro koho je vhodná

Webstránka

Sydney

• responzivita
• 12 vlastních widgetů
• skvělá rychlost
• podrobný návod na instalaci
• k dispozici přes 600 typů písma
• elegantní vzhled

• freelanceři
• společnosti

Neve

• jednoduchá instalace
• podpora page builderů
• skvělá rychlost
• možnost kontaktovat zákaznický servis
• stylový vzhled
• rychlé přizpůsobení

• freelanceři
• menší a vetší společnosti

Hestia

• jednoduchá instalace
• podpora „drag and drop“ page builderů
• moderní a nadčasový design
• dobrá rychlost
• velmi dobře zpracovaná dokumentace

• startupy
• menší společnosti

Newsmag Lite

• responzivita
• jednoduché používání
• moderní a nadčasový vzhled
• intuitivní orientace

• online magazíny
• webstránky s články

>> otevřít <<

Ashee

• responzivita
• příjemný design
• velmi dobře zpracovaná dokumentace
• podpora page builderů
• rychlé přizpůsobení

• blogeři

Leto

• vhodná pro jakýkoliv typ e-shopu
• jednoduché přizpůsobení
• podpora WooCommerce
• možnost překladu do jiných jazyků
• zákaznická podpora

• e-shopy

Shopper

• moderní design
• podpora WooCommerce
• široké možnosti přizpůsobení

• e-shopy

Sydney

Sydney je šablonou od aThemes. Společnost funguje od roku 2013 a ve své nabídce má jak placená, tak i bezplatná témata. Její nabídka je široká, díky čemuž si v ní vybere úplně každý.

Téma Sydney je nejlepší volbou pro společnosti a freelancery. Hned na první pohled vypadá profesionálně a velmi příjemně. Dokáže tak člověka nebo společnost skvěle reprezentovat.

Šablona je responzivní, díky čemuž si váš web mohou lidé prohlížet i přes mobil či tablet. Poskytuje také skvělé možnosti, jak ji přizpůsobit. Sami si vybíráte písmo, barvu či logo. V případě hlavičky si zase vybíráte buď statický obrázek, nebo posuvný panel.

V její nabídce je možnost překládání a 12 widgetů. Mezi ně se řadí například widgety kontaktů či sociálních sítí. Nechybí ani PRO verze. Ta je placená. Její cena je 59 $ a je obohacená o 4 další widgety.

Při instalování a přizpůsobování se můžete držet návodu a to buď psaného, nebo ve formě videa. Všechny návody najdete na stránce aThemes. Mnohé bezplatné šablony nic podobného neposkytují. Proto je to u šablony Sydney příjemným překvapením.

Stejně tak je příjemným překvapením zákaznický servis. Ten u bezplatných šablon často nebývá. V rámci šablony Sydney však můžete využít aThemes fórum. Pokud máte nějakou otázku, stačí ji napsat, popřípadě hledat, zda ji už někdo nepoložil.

Výhody:

 • stylový a reprezentativní vzhled
 • možnost přizpůsobení písma, barvy a mnoho dalšího
 • šablona je responzivní
 • 12 vlastních widgetů
 • výběr z více než 600 typů písma
 • dostatečná rychlost
 • návod na instalaci a přizpůsobení
 • zákaznické fórum na otázky

Nevýhody:

 • zákaznická podpora je jen formou fóra

 

Neve

Neve je další skvělou šablonou pro menší a větší společnosti a pro freelancery. Její oblíbenost potvrzuje už více než 100 tisíc stažení. Vytvořená je společností Themeisle. Ta funguje od roku 2012 a je, stejně jako aThemes, ve světě internetu známá. Ve své nabídce má jak placené, tak i neplacené šablony pro WordPress.

Šablona Neve je bezplatná, ale kdybyste chtěli víc funkcí, musíte si připlatit. Vybrat si můžete z placených plánů na rok. Personal stojí 49 €, Business 79 € a Agency 129 €.

Šablona poskytuje minimalistický, ale přitom velmi příjemný vzhled. Je responzivní a kompatibilní s page buildery jako například SiteOrigin či Elementor.

Hlavičku a patu si můžete přizpůsobit přesně podle sebe a velmi jednoduše. Nechybí ani výběr barvy či písma.

Na webstránce se díky šabloně orientujete přirozeně a intuitivně. Základní prvky se nacházejí tam, kde byste je hledali. Je to například menu s hlavními kategoriemi nebo vyhledávací box.

Nejsilnější stránkou této šablony je hlavně skvělá rychlost. Webstránka se načítá bez problémů a dlouhého čekání.

Pro mnohé bude překvapením, že přestože jde o bezplatnou šablonu, její dokumentace je dobrá. Na instalaci a přizpůsobení najdete jak textové návody, tak i videa. Celý proces je mnohem jednodušší.

Pokud byste měli nějaké otázky ohledně šablony, můžete dokonce kontaktovat zákaznický servis. Stránka Themeisle má však také dobře zpracované FAQ. Je v nich zodpovězených mnoho základních otázek.

Výhody:

 • jednoduchá instalace
 • responzivita
 • podpora page builderů jako SiteOrigin či Elementor
 • jednoduché přizpůsobení
 • zdokumentovaný návod na instalaci a přizpůsobení
 • možnost kontaktovat zákaznické centrum
 • skvělá rychlost
 • stylový a zajímavý design

 

Hestia

Hestia je další, velmi zajímavá šablona ze stránky Themeisle. Její moderní vzhled se zalíbí nejednomu návštěvníkovi. Na první pohled ji nemusíte ani rozeznat od premium šablon. Její zpracování je opravdu dobré, což podporuje i množství stažení. Hestia jich má už přes 100 tisíc.

Tak jako šablony před ní i Hestia je responzivní a jednoduchá na přizpůsobení. Všechno usnadňuje její kompatibilita s „drag and drop“ page buildery. Mezi ně se řadí například Elementor, Beaver Builder či SiteOrigin.

Šablona je vhodná zejména pro menší společnosti nebo startupy. Poskytuje například možnost zobrazení produktů. To však není všechno. Kromě toho má sekci na portfolio, tým pracovníků a mnoho dalšího. Pokud byste chtěli v rámci stránky uveřejňovat články, využít můžete blog.

Tak jako většina bezplatných typů i Hestia přichází i s možností premium. U té si vybíráte z více plánů na rok, a to Personal za 69 €, Business za 99 € a Agency za 199 €.

Hestia má skvělou dokumentaci. Není se však co divit. Je to další šablona od aThemes. Webstránka poskytuje kromě podrobného popisu instalace a přizpůsobení také zákaznický servis.

Výhody:

 • skvělý design pro startupy a menší společnosti
 • kompatibilita s page buildery
 • jednoduchá a rychlá instalace
 • skvělá dokumentace
 • jednoduché přizpůsobení
 • dostatečná rychlost
 • zákaznická podpora
 • responzivita
 • možnost přejít na placenou verzi

Nevýhody:

 • možností přizpůsobení je v porovnání s jinými šablonami méně

 

Newsmag Lite

Newsmag Lite je od všech tří uvedených odlišná. Vhodná je zejména pro online magazíny a stránky s články. Je velmi oblíbená, což potvrzuje už více než 20 tisíc stažení.

Šablona Newsmag Lite je vytvořená společností Macho Themes. V nabídce má kromě bezplatných i placené šablony. Zpravidla jde o bezplatné šablony, které jsou obohacené o další funkce.

Šablona je moderní a stylová. Přináší vzhled pokročilých magazínů. Je flexibilní a dá se jednoduše upravit. Samozřejmostí je i responzivnost. Pomocí ní si budete moci web prohlížet a číst například na mobilu.

Na této šabloně vás může zaujmout hlavně page slider. Ten vás udeří do očí, hned když na stránku vstoupíte. Výhodou je skvělá organizace článků do jednotlivých kategorií. Orientace je tak intuitivní. Návštěvníky neodradí příliš komplikovaný vzhled.

Newsmag Lite pracuje dobře s Google Adsense. Na svoji stránku tak klidně můžete umístiťovat reklamy.

Výhody:

 • rychlá instalace
 • jednoduché používání
 • možnost umístění reklam s Google Adsense
 • moderní design
 • jednoduchá orientace díky kategoriím
 • responzivnost
 • možnost kontaktovat zákaznický servis

 

Ashe

Ashe je jednoduchá šablona vhodná hlavně pro blogery zaměřené na různá témata. Má minimalistický a elegantní vzhled. V kombinaci s fotografiemi dokáže skvěle vyniknout.

Šablona je od tvorců WP-royal.com. V jejich nabídce je velké množství bezplatných šablon. Najdete tu však i placené typy. Ty poskytují víc možností přizpůsobení.

Mezi hlavní výhody, které šablona má, se řadí page slider. Ten dokáže zaujmout hned po příchodu na webstránku. Mezi další plusy se řadí responzivita či možnost překládání stránky.

Orientace je intuitivní díky tomu, že základní prvky najdete umístěné tam, kde zpravidla bývají. Jsou to například hlavní kategorie v menu nebo vyhledávací box. Šablona je kompatibilní s page buildery jako Beaver Builder, SiteOrigin či Elementor. Pomocí nich si stránku přizpůsobíte přesně podle sebe.

Při nastavování máte možnost nahrát svoje vlastní logo a upravit si pozadí. Plus u jednotlivých článků nechybějí možnosti sdílení na sociálních sítích.

Instalování je zjednodušené díky skvělé dokumentaci. Kromě psaných návodů najdete také návody ve formě videí. V případě otázek vyzkoušejte fórum. Každá šablona má svoje vlastní. Svoji otázku stačí položit nebo najít, zda se na ni už někdo neptal.

Výhody:

 • jednoduchý design
 • rychlá instalace
 • dobře udělaná dokumentace
 • kompatibilita s page buildery
 • responzivita
 • možnost překládání stránky

Nevýhody:

 • chybí zákaznický servis

 

Leto

Leto je příjemná a pěkná šablona od společnosti aThemes. Je vhodná pro jakýkoliv druh e-shopu.

Šablona se dá přizpůsobit přesně podle toho, co potřebujete, a poskytuje široký výběr ze stovek písem. Podporuje WooCommerce a možnost překládání do jiných jazyků. Svoje služby tak můžete rozšířit i do zahraničí.

Spolu so šablonou získáváte skvěle zpracovanou dokumentaci. Instalace je díky ní mnohem jednodušší. Využít můžete také zákaznickou podporu.

Výhody:

 • responzivita
 • minimalistický a elegantní design
 • jednoduché přizpůsobení
 • vhodná pro všechny typy e-shopů
 • skvěle zpracovaná dokumentace
 • možnost překládání do jiných jazyků
 • kvalitní zákaznická podpora

 

Shopper

Shopper je další ze šablon pro e-shopy. Poskytuje čistý a moderní vzhled, který se hodí hlavně obchodům s módou, doplňky či kosmetikou.

Šablona se dá velmi jednoduše přizpůsobit přesně podle vašeho zaměření. Je plně responzivní a kompatibilní s WooCommerce pluginem.

Internetový obchod s touto šablonou je přehledný, díky čemuž se zákazníkům nakupuje pohodlně.

Šablona Shopper je od tvůrců ShopperWP.com. V jejich nabídce najdete kromě neplacené verze i placenou. U premium verze zaplatíte 39 $ ročně.

Výhody:

 • moderní design
 • jednoduché přizpůsobení
 • kompatibilita s WooCommerce
 • responzivita
 • možnost zakoupení premium verze

Nevýhody:

 • není vhodná pro úplně všechny typy e-shopů

Názory fundovaných

„Bezplatné šablony nepoužívám, protože již 7. rokem používám výhradně svou šablonu.  Každopádně, jediná, která mě napadá, je základní šablona WordPressu, tedy přesně řečeno každá nová. Vždy jednou za čas vydá komunita WordPressu novou základní šablonu, která obsahuje nejnovější funkce, které byly představeny. Nyní se jedná o šablonu Twenty Twenty, což je šablona, která silně podporuje práci v novém obsahovém editoru Gutenberg. Každá tato základní šablona ukazuje vývojářům, jak využít nejnovější funkce, a případně dokáže poskytnout možnost na ní vystavět nový web, což je to, co bych na tom vyzdvihl.“ – Adam Laita

„Která je nejlepší bezplatná šablona? Žádná. Pokud vytvářím WordPress web, tak nepoužívám hotové šablony, mám pouze jednu svoji, kterou mám jako základ. Hotové šablony jsou většinou moc těžkopádné a často i pomalé. Pro e-shopy WordPress nepoužívám, a pokud se mi nějaký dostane pod ruku, je hrozně pomalý, takže doporučuji klientům vždy OpenCart s vlastní šablonou, kterou tvořím na míru.“Michal Katuščák 

„Když bych někomu měl doporučit šablonu zdarma, volil bych Twenty Twenty, GeneratePress, nebo Astra Theme. Zejména kvůli rychlosti a kompatibilitě s dalšími nástroji a případně page buildery.“Aleš Sýkora

Kdy zvolit bezplatnou šablonu?

Bezplatné šablony jsou nejlepší pro:

 • začátečníky, kteří nechtějí hned za šablonu platit
 • menší firmy
 • blogery
 • portfolio

Kdy zvolit premium šablonu?

Premium šablonu byste měli zvolit, když:

 • se chcete posunout dál a bezplatná šablona vám už nestačí
 • chcete víc funkcí a možností přizpůsobení
 • vyžadujete zákaznickou podporu 24/7.

 

Shrnutí

Na to, aby vaše webstránka vypadala dobře, nepotřebujete platit desítky až stovky eur. O příjemný vzhled a jednoduchou orientaci se dokážou postarat i bezplatné šablony. Pro redakční systém WordPress jich existují tisíce. Výběr je široký a každý si tak přijde na svoje.

Sdílet článek
Štefan Polgári
Founder, Ecommerce Bridge & Dognet

Spoluzakladatel projektu Ecommerce Bridge a ředitel affiliate sítě Dognet, která aktuálně působí na Slovensku, Česku, Maďarsku, Polsku a Rumunsku.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Cookies se neruší. Google mění svou strategii a umožní uživatelům větší kontrolu nad soukromím
4 min. doba čtení

Cookies se neruší. Google mění svou strategii a umožní uživatelům větší kontrolu nad soukromím

Téma ochrany osobných údajov na internete sa rieši čoraz viac. Ústredným bodom tejto diskusie je vývoj Privacy Sandbox – iniciatívy zameranej na posilnenie ochrany súkromia a zároveň zachovania personalizovaných reklám. Sľubuje nielen ochranu súkromia používateľov, ale aj zabezpečenie toho, aby digitálny reklamný ekosystém zostal živý a efektívny.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Jak si v e-commerce získat srdce a peněženky
2 min. doba čtení

Jak si v e-commerce získat srdce a peněženky

Provozujete online obchod v roce 2024? Je to jako snažit se zapadnout na rockovém koncertu v béžovém oblečení. Každý mluví o svých úžasných výrobcích a zákazníci jsou každou minutou vybíravější. Jak to tedy napravit? Dvě slova: Digitální PR.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+