2min. doba čtení

IKEA znovu zahájila online prodej v Rusku

Od 5. července mohou ruští zákazníci IKEA využít možnost nakupovat zboží online. Již kolem poledne se objevily technické problémy a prodej byl dočasně pozastaven.

IKEA znovu zahájila online prodej v Rusku

IKEA prodává zásoby

“Od 5. července můžete v následujících týdnech nakupovat zboží pouze na ikea.ru,” oznámila společnost na svých ruských webových stránkách. “Zboží bude v prodeji, dokud bude na skladě.”

Kolem půl jedné odpoledne však již nebylo možné přidávat produkty do nákupního košíku a na stránce se rozsvítila výrazná zpráva: “Online prodej je z technických důvodů dočasně nedostupný. Na vyřešení problému pracujeme. Rádi bychom vám připomněli, že máme dostatek zboží na skladě, naše prodejny jsou zavřené a naše oddělení výměny a vrácení zboží fungují normálně.”

Obchodní domy IKEA zůstávají zavřené

IKEA kromě svých obchodních domů v zemi stále provozuje 14 center pod značkou MEGA. Společnost rovněž uvedla, že zkoumá možnosti pro svých 17 prodejen nábytku, které zůstávají zavřené.

Prodej nadbytečných zásob a generování příjmů v Ruské federaci může být překvapivým krokem vzhledem ke geopolitickému tlaku na mezinárodní společnosti, aby ukončily činnost v Rusku.

Desítky společností pozastavily činnost v Rusku od chvíle, kdy Moskva koncem února vyslala na Ukrajinu desítky tisíc vojáků v rámci takzvané speciální operace. IKEA oznámila, že do konce srpna vyplatí mzdy téměř 15 000 ruských zaměstnanců.

K dispozici bude online prodej, prodej zásob a výplaty zaměstnancům. Tyto kroky mohou sloužit jako příprava před definitivním odchodem IKEA z ruského trhu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek