2min. doba čtení

Google představil změny pro uživatele a vývojáře vzhledem k DMA

Európsky Zákon o digitálnych trhoch (DMA) má za cieľ zvýšiť hospodársku súťaž v digitálnej ekonomike a vyžaduje, aby najväčšie technologické spoločnosti upravili niektoré svoje produkty tak, aby umožnili menším konkurentom lepší prístup k ich užívateľom.

Google představil změny pro uživatele a vývojáře vzhledem k DMA
Zdroj: Google

Změny zahrnují například zvýšení viditelnosti konkurenčních vyhledávačů, umožnění výběru konkurenčních obchodů s aplikacemi a platbami na zařízeních Apple a další úpravy v souladu s novými předpisy. Očekává se, že technologické společnosti budou muset podstoupit značné změny ve svém fungování a přizpůsobit se novým regulačním požadavkům.

„Společnosti Google, Amazon, Apple, Microsoft, Meta Platforms a ByteDance, vlastník TikToku, označení jako gatekeepeři, kteří kontrolují přístup milionů uživatelů a podniků ke svým platformám, budou muset 7. března dosáhnout souladu se zákonem o digitálních trzích,“ uvádí Reuters.

Google už komunikuje změny

Google již zavedl více než 20 změn, které mají uživatelům usnadnit vyhledávání srovnávacích webů v oblastech, jako jsou lety, hotely a nakupování.

Další významnou změnou je výběrová obrazovka pro uživatele systému Android. Jak uvádí platforma:

„Když používáte telefon se systémem Android, můžete jednoduše přepínat vyhledávač nebo prohlížeč. V rámci DMA budeme zobrazovat další obrazovky výběru, které jsou vytvořeny na základě průzkumu a testování uživatelů, jakož i zpětné vazby z odvětví. Uvidíte je na telefonech se systémem Android při nastavování zařízení a brzy i v prohlížeči Chrome pro počítače a zařízeních se systémem iOS.”

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

V současné době společnost Google sdílí informace napříč některými svými produkty a službami za účelem personalizace obsahu a reklam. Uživatelé v Evropském hospodářském prostoru mají možnost zvolit si, zda chtějí i nadále sdílet informace mezi službami společnosti Google. Kromě toho probíhají aktualizace reklamních produktů a nástrojů, které pomohou informovat inzerenty o shromažďování údajů v souladu s dlouhodobou politikou EU týkající se souhlasu koncových uživatelů.

V příspěvku na blogu Google také představuje důležité změny v nástrojích pro vývojáře.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?
3min. doba čtení

Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?

V roce 2023 jsme byli svědky průlomu v generativních systémech založených na umělé inteligenci (AI), sahajícího od telefonických rozhovorů s virtuálními operátory až po automaticky personalizovaná doporučení produktů a virtuální nákupní asistenty. Algoritmy strojového učení jsou dnes všudypřítomné, ale jak se k adopci umělé inteligence ve světě módy staví čeští spotřebitelé? Jaké nové nástroje znají […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+