1min. doba čtení

Google představil novinky, slibuje zkvalitnění vyhledávání

Na nedávné konferenci Google I/O společnost představila nové aktualizace. Mezi nejdůležitější novinky patří zavedení AI Overviews, které nabízejí stručné odpovědi na složité otázky. Bohužel je zatím určena pouze pro uživatele Googlu v USA.

Google představil novinky, slibuje zkvalitnění vyhledávání
Zdroj: Depositphotos

Novinka využívá generativní umělou inteligenci poháněnou systémem Google Gemini. AI Overviews je navržena tak, aby přidávala hodnotu nad rámec tradičních výsledků vyhledávání. Poskytuje útržky informací získaných z webového obsahu, které jsou určeny pro složitější dotazy.

|

Současně s touto novinkou Google představí nový filtr Web, který uživatelům umožní kdykoli se vrátit k tradičnímu zobrazení textových odkazů.

Kdy se zde dočkáme novinky i u nás? Jak uvádí zpráva společnosti:

“AI Overviews se dnes začnou zobrazovat všem v USA a brzy přibudou další země. To znamená, že stovky milionů uživatelů budou mít přístup k AI Overviews již tento týden a očekáváme, že do konce roku bude mít přístup více než miliarda lidí.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+