2min. doba čtení

Gmail zpřísní pravidla na ochranu před spamem

Odesílatelé newsletterů budou muset nabídnout jednoduchý způsob odhlášení a hlídat si hranici nahlášeného spamu. Google oznámil opatření zpracovávání e-mailů od odesílatelů hromadných zpráv ve snaze omezit spam a jiné nevyžádané e-maily.

Gmail zpřísní pravidla na ochranu před spamem

Google chce od příštího roku změnit pravidla pro všechny odesílatele hromadných zpráv. Společnost je definuje jako ty, kteří za jeden den pošlou více než 5 000 zpráv na adresy Gmail.

Ověření autenticity emailu

Gmail bude vyžadovat, aby odesílatelé velkého množství emailů ověřili autenticitu svých emailů podle osvědčených postupů v oblasti e-mailové bezpečnosti. Tím se uzavřou možné chyby, které by mohly být zneužity útočníky a ohrožovat bezpečnost e-mailové komunikace.

Možnost jednoduchého odhlášení

Hromadní dosílatelé budou muset příjemcům zpráv nabídnout možnost odhlásit se z komerčních e-mailů jedním kliknutím. Tyto žádosti o zrušení odběru by měly být zpracovány do 2 dnů.

Potvrzení, že e-maily jsou vyžádány

Dále budou jasně stanoveny hodnoty spamového procenta, které odesílatelé musí dodržovat. To znamená, že pokud dostatečný počet uživatelů označí e-maily odesílatele jako spam, hromadný odesílatel může ztratit přístup ke složkám doručené pošty uživatelů.

Je to již rok, kdy platforma vyžaduje určitou formu ověření od e-mailů odesílaných na adresy Gmailu, aby se potvrdilo, že odesílatel je ten, za koho se vydává. I když se tím snížil počet neověřených zpráv přijatých uživateli Gmailu o 75 %, nyní bude Google od odesílatelů hromadných zpráv vyžadovat, aby do února 2024 přísně ověřovali své e-maily podle souboru zdokumentovaných osvědčených postupů.

Využití AI pro vyšší bezpečnost

Google tvrdí, že již nyní využívá umělé inteligence k tomu, aby zabránil více než 99,9 % spamu, phishingu a malwaru dostat se do doručené pošty uživatelů a denně zablokuje 15 miliard nechtěných e-mailů. Stejně jako se zdokonalují technologie Gmailu, vylepšují se i nekalé praktiky, na které musí společnost myslet a nadále zlepšovat obranu pro svůj e-mailový systém.

Tyto změny se avizují předem a na zavedení nových pravidel spolupracuje s dalšími partnery včetně Yahoo. „Bez ohledu na to, kdo je poskytovatelem e-mailu, všichni uživatelé si zaslouží ten nejbezpečnější zážitek,“ vyjádřil se Marcel Becker, Senior Product Director v Yahoo ve svém prohlášení.

Společnost Google poznamenala, že mnozí odesílatelé hromadných zpráv již splňují nové požadavky a bude nadále poskytovat jasné pokyny, než změny v únoru 2024 vstoupí v platnost.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK
3min. doba čtení

Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK

Loajalita zákazníků v on-line prostředí je každým rokem silnější a pro e-shopy důležitá. I tak mají nadále nové kvalitní internetové obchody slibnou šanci na trhu uspět. Jak totiž ukázal výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK), čtyři z deseti internetových nakupujících jen v letošním prvním čtvrtletí vybrali pro svůj nákup z jejich pohledu dosud nevyzkoušený e-shop.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+