2min. doba čtení

Dobrá zpráva pro pobaltské e-shopy. Packeta Poland rozšiřuje svoji působnost

Společnost Packeta vstupuje na trhy pobaltských zemí – Litvy, Lotyšska a Estonska. To znamená, že e-shopy, které tam působí, mohou posílat zásilky do všech 33 zemí, které skupina Packeta obsluhuje. 

Dobrá zpráva pro pobaltské e-shopy. Packeta Poland rozšiřuje svoji působnost

Packeta se specializuje na doručování zásilek. Pomáhá tak e-shopům, které chtějí prodávat své produkty i v zahraničí. Navíc za poslední měsíce čtyřnásobně zvýšila počet doručených zásilek a podepsala smlouvy s desítkami e-shopů prodávajících své zboží v zahraničí.

Packeta slouží jako distribuční centrum pro e-shopy v Pobaltí

E-shopy působící v Litvě, Lotyšsku a Estonsku dosud využívaly služeb varšavského fulfillment centra, kde se zásilky z Pobaltí třídily a distribuovaly do dalších zemí.

Díky jednomu rozhraní API budou moci společnosti z Litvy, Lotyšska a Estonska posílat zásilky do 33 zemí. Nové služby využijí i individuální zákazníci, kteří chtějí nakoupit v zahraničních pobaltských e-shopech. Například zákazník nakupující v estonském e-shopu, který má smlouvu se společností Packeta, si může pohodlně vyzvednout zboží na specializovaných sběrných místech. To vše díky dohodám, které Packeta podepsala s místními dodavateli a kurýry.

Díky jednomu rozhraní API budou moci společnosti z Litvy, Lotyšska a Estonska posílat zásilky do 33 zemí.

Společnost pomůže e-shopům šetřit náklady a čas na přepravu

„Společnost Packeta Poland pokračuje v dynamickém růstu a podporuje nejen polský elektronický obchod, ale stává se také centrem pro Pobaltí. Vzhledem k novým obchodním příležitostem, které přináší globální e-commerce, pomáháme společnostem budovat jejich pozici na trhu. Optimalizujeme nejen náklady na přepravu, ale také čas prostřednictvím jednoho integrovaného rozhraní API. Dobré hospodářské ukazatele pobaltských zemí mají navíc vynikající vliv na skutečnost, že jsou jedním z nejrychleji rostoucích a stabilních trhů elektronického obchodu,” říká Justyna Andreas, generální ředitelka společnosti Packeta Polsko. 

Společnost Packeta působí v Evropě, Spojených státech a na Blízkém východě včetně Spojených arabských emirátů, přičemž hlavní činností společnosti je doručování balíků do zahraničí za výhodné ceny. Rovněž v roce 2021 téměř zdvojnásobila rozsah své činnosti – doručila více než 73 milionů balíků a dosáhla obratu více než 200 milionů eur.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Třetina lidí chce, aby jim byla objednávka z e-shopu doručena ještě v den objednání. Generace Z je ještě náročnější
3min. doba čtení

Třetina lidí chce, aby jim byla objednávka z e-shopu doručena ještě v den objednání. Generace Z je ještě náročnější

Rychlost dodání zůstává jedním z hlavních argumentů pro výběr e-shopu, kde zákazník nakoupí. Očekávání nakupujících však stále ještě značně předbíhají realitu trhu. Přestože téměř třetina nakupujících by uvítala doručení do druhého dne, pouze 15 % nákupů tuto potřebu splňuje. Mladí lidé jsou ještě náročnější na rychlost. Podívejte se na výsledky našeho rozsáhlého průzkumu.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+