3min. doba čtení

Apple přichází s vlastní službou BNPL. Apple Pay Later je zatím dostupná pouze v USA

Apple zpřístupňuje službu Apple Pay Later všem uživatelům ve Spojených státech poté, co ji v březnu nejprve zavedl pro omezený počet uživatelů. Apple Pay Later umožňuje uživatelům rozdělit náklady na nákupy přes Apple Pay do čtyř stejných plateb během šesti týdnů bez úroků a poplatků z prodlení. Společnost tuto funkci poprvé oznámila v červnu 2022 během své celosvětové vývojářské konference (WWDC).

Apple přichází s vlastní službou BNPL. Apple Pay Later je zatím dostupná pouze v USA

Bezúročný nákup ve 4 splátkách

Na webových stránkách technologického giganta je nyní uvedeno, že Apple Pay Later mohou zákazníci používat při nákupech v hodnotě od 75 do 1 000 USD uskutečněných prostřednictvím iPhonu a iPadu.

Chcete-li začít používat službu Apple Pay Later, musíte o ni požádat v aplikaci Peněženka. Budete vyzváni k zadání částky, kterou si chcete půjčit, a poté se zavážete k podmínkám služby Apple Pay Later. Po schválení se vám při placení online a v aplikacích pro iPhone a iPad zobrazí možnost “Pay Later”.

Před dokončením nákupu pomocí Apple Pay Later se vám zobrazí přehled čtyř nových plateb spolu s dalšími nadcházejícími platbami Apple Pay Later. K platbám můžete použít možnost automatické platby nebo je můžete zaplatit ručně. Na blížící se splatnost plateb budete dostávat upozornění a upomínky a v aplikaci Peněženka budete mít přístup ke všem informacím o svých platbách.

Webové stránky technologického giganta upozorňují, že pokud na účtu vaší platební karty nebude dostatek prostředků na splácení půjček, může vám banka účtovat poplatky.

Týdenní podcast UPdate

Žadatelé musí splňovat řadu podmínek

Abyste mohli využít Apple Pay Later, musí vám být alespoň 18 let a musíte být občanem Spojených států nebo mít legální bydliště s fyzickou adresou v USA. Ve svém zařízení si také musíte nastavit Apple Pay s příslušnou debetní kartou. Podle společnosti Apple budete pravděpodobně muset ověřit svou totožnost pomocí řidičského průkazu nebo státem vydaného průkazu totožnosti s fotografií.

Posouzení úvěrové způsobilosti a poskytování úvěrů pro Apple Pay Later zajišťuje společnost Apple Financing. Na straně obchodníků je služba Apple Pay Later umožněna prostřednictvím programu Mastercard Installments, přičemž Goldman Sachs slouží jako vydavatel platební karty Mastercard, která se používá pro všechny nákupy prostřednictvím služby Apple Pay Later.

Apple Pay Later je nyní konkurentem stejných služeb “kup teď, zaplať později” (BNPL) od společností, jako jsou PayPal, Affirm, Klarna.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+