3min. doba čtení

Apple představil nový Macbook s M2 čipem

Apple na vývojářské konferenci WWDC představil čip nové generace Apple M2 a zbrusu nový MacBook Air. Čas si našel i na obnovení 13palcového MacBook Pro, i když jde spíše o drobné vylepšení.

Apple představil nový Macbook s M2 čipem

Jedná se o první počítač v historii společnosti Apple, který dostal zcela nový procesor Apple Silicon M2. Společnost Apple hned na začátku uvedla, že MacBook Air je nejprodávanějším notebookem na světě, a proto se rozhodla, že jako první z rodiny Apple dostane model M2.Podle odhadů odborníků půjde o nejlepší Air, který společnost Apple dosud veřejnosti nabídla.

Na co se můžeme těšit

Tato novinka podle společnosti Apple posouvá MacBook Air na zcela novou úroveň. Je to unibody počítač, který je tenký 11,3 mm a váží 1,22 kg. Zajímavostí je, že nabízí 3,5mm jack a vrací se k technologii Magsafe konektoru. Novinka bude mít 13,6“ displej Liquid Retina, který nabízí o 25% vyšší jas než současný model a 1 miliardu barev. Dostáváme také novou kameru Facetime s rozlišením 1080p, která nabízí 2krát vyšší rozlišení než dosud. MacBook Air nabízí čtveřici reproduktorů, z nichž dva jsou ukryty těsně pod displejem a odrážejí zvuk přímo od displeje, čímž nabízejí Dolby Atmos a prostorový zvuk. K dispozici je také Touch ID a nový trackpad.

MacBook Air je 5krát rychlejší než MacBook Air s i5 a o 38 % rychlejší než MacBook Air s M1. Samozřejmě, opět zde není žádný ventilátor, takže je naprosto tichý. Na jedno nabití vydrží 18 hodin a nabízí rychlé nabíjení s 50% nabitím za 30 minut. Spolu s MacBookem Air dostanete i zcela nový nabíjecí adaptér se dvěma výstupy USB-C (za příplatek 20 euro), takže můžete nabíjet MacBook Air i další zařízení. 

zdroj: Apple.com

Konfigurace může nabídnout 8jádrový procesor M2 s až 24 GB paměti RAM a 2 TB úložného prostoru. Počítač vám umožní přehrávat video v rozlišení až 8K a dokáže dekódovat a kódovat formát ProRes. Nový MacBook Air bude k dispozici ve čtyřech barvách (stříbrná, vesmírně šedá, hvězdně bílá a tmavá inkoustová) a ve dvou základních specifikacích. Verze s osmijádrovým CPU a GPU, 8 GB unifikované paměti a 256 GB úložištěm SSD a varianta s osmijádrovým CPU, desetijádrovým GPU, 8 GB unifikované paměti a 512 GB úložištěm SSD.

Za novinku si připlatíme

MacBook Air M2 začíná na ceně 1 199 dolarů. Ale za oceánem. U nás bude cena výrazně odlišná a v základní verzi startuje na 36 990 korun. Půjde o verzi s osmijádrovými CPU a GPU, 8 GB unifikované paměti a 256 GB úložištěm SSD. Pokud budete chtít druhou verzi s desetijádrem GPU, připlatíte si devět tisíc korun a nejvyšší konfigurace vás bude stát bezmála 70 000 korun.

Dostupnost notebooku zatím nebyla zveřejněna. V USA se má začít prodávat už příští měsíc, zatímco my si ještě pár měsíců počkáme.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+