1min. doba čtení

Antimonopolní úřad schválil převzetí společnosti Takko Fashion americkou společností

Značka Takko Fashion mění po 40 letech majitele. V současné době provozuje 2 000 obchodů v 17 evropských zemích.

Antimonopolní úřad schválil převzetí společnosti Takko Fashion americkou společností
Zdroj: Depositphotos

Connecticutský hedgeový fond přebírá společnost Takko Fashion

Antimonopolní úřad schválil převzetí maloobchodního prodejce oděvů Takko Fashion společností Silver Point Capital L.P. se sídlem v USA. Jak úřad informuje v tiskové zprávě, vzhledem k tomu, že se jednalo o bezproblémové spojení, použil institut vydání rozhodnutí bez odůvodnění.

Nebyly zjištěny žádné významné horizontální překryvy ani vertikální vztahy.

“Vydáním rozhodnutí o povolení spojení bez odůvodnění Úřad vyjadřuje snahu o efektivnější a rychlejší posuzování nekonkurenčně problematických transakcí a o úsporu zdrojů a kapacit na straně Úřadu i dotčených podnikatelů,” uvedl Úřad. Rozhodnutí vstoupilo v platnost 15. června 2023.

Společnost Takko Fashion otevřela svůj první obchod v roce 1982. V současné době tento diskontní prodejce módy zaměstnává přibližně 18 tisíc lidí ve zhruba dvou tisících prodejnách v 17 evropských zemích.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN
3min. doba čtení

Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN

V době, kdy digitální transformace mění podobu globální ekonomiky, se stále častěji zkoumají důsledky tohoto rychlého posunu pro životní prostředí. Zpráva o digitální ekonomice, za kterou stojí OSN, se zaměřuje na tento zásadní problém a zdůrazňuje potřebu vyvážit technologický pokrok s udržitelností životního prostředí.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU
3min. doba čtení

Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU

Čínský prodejce rychlé módy Shein zaznamenal obrovský růst a očekává se, že ještě letos vstoupí na londýnskou burzu. Evropští úředníci jsou však znepokojeni agresivními strategiemi společnosti v oblasti oslovování zákazníků. Jednou z nich je hra Shein, která poskytuje bezplatné produkty výměnou za doporučení nových uživatelů do aplikace.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+