3min. doba čtení

Amazon ukončí doručování potravin v Indii

Společnost Amazon do konce roku ukončí v Indii svou činnost v oblasti doručování potravin. Maloobchodní prodejce se stahuje z trhu, na který vstoupil před necelými třemi lety a jehož hodnota dosahuje 20 miliard dolarů.

Amazon ukončí doručování potravin v Indii

Společnost opouští trh v hodnotě 20 miliard dolarů.


Společnost Amazon ukončí 29. prosince v Indii činnost v oblasti dodávek potravin pod názvem Amazon Food. Službu Food in India spustil v květnu 2020 v některých částech Bengalúru. Později společnost rozšířila službu po celém městě a navázala spolupráci s dalšími restauracemi, ale nikdy tuto platformu výrazněji nepropagovala.

„Zákazníci nám už nějakou dobu říkají, že by si kromě nákupu všech ostatních základních věcí rádi objednali i hotová jídla přes Amazon. To je obzvláště důležité v současnosti, kdy zůstávají doma v bezpečí,“ uvedla společnost v době spuštění prodeje potravin.

Podle společnosti Sanford C. Bernstein se odhaduje, že indický trh s dodávkami potravin bude mít do tří let hodnotu 20 miliard dolarů. 

Amazon zaostává za konkurenčním Walmartem

Toto oznámení je součástí širší restrukturalizace společnosti v indickém regionu. Začátkem tohoto týdne společnost Amazon oznámila, že v příštím roce ukončí provoz své edtech služby Academy.

Společnost Amazon uvedla: „Tato rozhodnutí nebereme na lehkou váhu. Postupně ukončujeme programy péče o stávající zákazníky a partnery a během tohoto přechodu podporujeme naše zaměstnance, kterých se to týká.“

Indie je pro Amazon klíčovým zahraničním trhem, do kterého již investovala více než 6,5 miliardy dolarů. Podle nedávné zprávy společnosti Sanford C. Bernstein však společnost zaostává za společností Walmart Flipkart a snaží se prosadit v menších indických městech a obcích.

Hrubý objem zboží Amazonu v zemi v roce 2021 činil 18 až 20 miliard dolarů. Stále však zaostává za 23 miliardami dolarů společnosti Flipkart, uvedli analytici v poznámce pro klienty.

Aktualizováno:

Poté, co společnost Amazon ukončila svoji službu Amazon Academy a službu doručení potravin Amazon Food, ukončila tento týden také svoji vertikální distribuci velkoobchodních produktů. Tento podnik působil v Karnatake a zajišťoval propojení mezi velkoobchodními a maloobchodními prodejci. Mluvčí společnosti Amazon tento krok potvrdil, ale uvedl, že společnost je nadále odhodlána působit v Indii.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek