2min. doba čtení

Amazon nakupoval v Belgii. Získává společnost Cloostermans

Společnost Amazon koupila belgického specialistu na mechatroniku, společnost Cloostermans, se kterou spolupracuje již tři roky. Výše transakce nebyla zveřejněna. Internetový hegemon může rozšířit své robotické aktivity o technologie belgické společnosti.

Amazon nakupoval v Belgii. Získává společnost Cloostermans

Spolupráce od roku 2019

Společnost Amazon v průběhu let provedla řadu akvizic začínajících podniků, aby vybudovala svůj podnik v oblasti robotiky; jedním z těchto kroků je akvizice belgické společnosti Cloostermans. Belgická technologická společnost přitom není žádný startup ani nováček.

Cloostermans byla založena v roce 1884 a je v soukromém vlastnictví již po šest generací. Začala jako opravna textilu a začala vývojem malých strojů. Má kanceláře v Bruselu, Antverpách a Hammu. Od sedmdesátých let se stala specialistou na mechatroniku.

Internetový obchod a společnost Cloostermans spolupracují od roku 2019. Společnost Amazon v současné době používá ve svých skladech roboty Cloostermans k přemísťování nebo stohování těžkých palet a kontejnerů. Roboty se také používají k efektivnějšímu balení objednávek, což pomáhá snižovat plýtvání obalovým materiálem.

Tým Cloostermans se připojuje ke společnosti Amazon

Společnost Amazon má v současné době po celém světě více než 520 000 robotických pohonných jednotek. Akvizice umožňuje společnosti Amazon rozšířit své robotické operace. “Investice společnosti Amazon do robotiky a technologií nám pomáhají vytvářet lepší a bezpečnější pracoviště pro naše zaměstnance a maximalizovat spokojenost zákazníků,” uvedl Ian Simpson, viceprezident pro globální robotiku.

200 zaměstnanců společnosti Cloostermans se připojí ke globálnímu týmu robotiky společnosti Amazon v Evropě. “Těšíme se, že se brzy připojíme k rodině Amazonu a rozšíříme dopad, který můžeme mít v celosvětovém měřítku,” řekl Frederik Berckmoes-Joos, generální ředitel společnosti Cloostermans. “Jsme rádi, že se můžeme podílet na této další kapitole inovací.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+