3min. doba čtení

Amazon náhle zavírá své maloobchodní prodejny

Společnost Amazon oznámila, že zavírá 68 maloobchodních prodejen Amazon Books, Amazon 4 Star a pop-up prodejen Amazon. Toto sdělení vyvolalo otázky, zejména kvůli tomu, že společnost nedávno plánovala další rozšiřování těchto konceptů. 

Amazon náhle zavírá své maloobchodní prodejny

Amazon se chce soustředit na potraviny a módu 

Společnost se sídlem v Seattlu minulou středu uvedla, že tento krok se týká 66 prodejen v USA a dvou ve Spojeném království. Amazon má 24 knihkupectví, 33 čtyřhvězdičkových prodejen a devět pop-up kiosků v nákupních centrech. Společnost původně plánovala otevřít dalších 16 provozů 4-Stars. 

Nečekané rozhodnutí umožní společnosti Amazon soustředit své úsilí na Amazon Fresh, Whole Foods Market, její koncept rychlého občerstvení s názvem Amazon Go a připravované prodejny Amazon Style. Amazon Style, ve kterém se bude prodávat móda a doplňky, se má otevřít v nákupním centru v jižní Kalifornii v průběhu tohoto roku. 

Tento krok přichází v době, kdy se globální růst tržeb společnosti Amazon.com Inc. zpomaluje a společnost hledá nové způsoby, jak znovu nastartovat prodej.

zdroj: Amazon

Neil Saunders, výkonný ředitel společnosti GlobalData Retail, uvedl, že tato strategie je překvapením. Podle něj jde o potvrzení toho, že knihkupectví nepřinášela takové výnosy, jaké Amazon očekával. 

Společnost v oficiálním prohlášení uvedla: „Nadále jsme odhodláni budovat skvělé retailové zážitky spojené s nejnovějšími technologiemi. Úzce spolupracujeme s dotčenými zaměstnanci, abychom jim pomohli najít nové úkoly v rámci společnosti Amazon.“ 

Bezprostředně se nedalo zjistit, kolika zaměstnanců Amazonu se to týká. 

Společnost Amazon otevřela své první kamenné knihkupectví v roce 2015, dvě desetiletí poté, co začala prodávat knihy online a pomohla tak ukončit činnost více obchodů. Čtyřhvězdičkové obchody Amazonu, které debutovaly v roce 2018, nabízely výběr nejprodávanějších produktů z nejlepších kategorií, které Amazon.com prodává včetně spotřební elektroniky, hraček a her. 

Prodejny Amazonu patřily v rámci obchodních center mezi ty exponovanější. Zavření Amazon Books, Amazon 4 Star a pop-up prodejen Amazon je ranou nejen pro komunitu a zaměstnance, ale také pro životaschopnost dotčených nákupních center.

Sdílet článek
Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek