2min. doba čtení

Amazon náhle zavírá své maloobchodní prodejny

Společnost Amazon oznámila, že zavírá 68 maloobchodních prodejen Amazon Books, Amazon 4 Star a pop-up prodejen Amazon. Toto sdělení vyvolalo otázky, zejména kvůli tomu, že společnost nedávno plánovala další rozšiřování těchto konceptů. 

Amazon náhle zavírá své maloobchodní prodejny

Amazon se chce soustředit na potraviny a módu 

Společnost se sídlem v Seattlu minulou středu uvedla, že tento krok se týká 66 prodejen v USA a dvou ve Spojeném království. Amazon má 24 knihkupectví, 33 čtyřhvězdičkových prodejen a devět pop-up kiosků v nákupních centrech. Společnost původně plánovala otevřít dalších 16 provozů 4-Stars. 

Nečekané rozhodnutí umožní společnosti Amazon soustředit své úsilí na Amazon Fresh, Whole Foods Market, její koncept rychlého občerstvení s názvem Amazon Go a připravované prodejny Amazon Style. Amazon Style, ve kterém se bude prodávat móda a doplňky, se má otevřít v nákupním centru v jižní Kalifornii v průběhu tohoto roku. 

Tento krok přichází v době, kdy se globální růst tržeb společnosti Amazon.com Inc. zpomaluje a společnost hledá nové způsoby, jak znovu nastartovat prodej.

zdroj: Amazon

Neil Saunders, výkonný ředitel společnosti GlobalData Retail, uvedl, že tato strategie je překvapením. Podle něj jde o potvrzení toho, že knihkupectví nepřinášela takové výnosy, jaké Amazon očekával. 

Společnost v oficiálním prohlášení uvedla: „Nadále jsme odhodláni budovat skvělé retailové zážitky spojené s nejnovějšími technologiemi. Úzce spolupracujeme s dotčenými zaměstnanci, abychom jim pomohli najít nové úkoly v rámci společnosti Amazon.“ 

Bezprostředně se nedalo zjistit, kolika zaměstnanců Amazonu se to týká. 

Společnost Amazon otevřela své první kamenné knihkupectví v roce 2015, dvě desetiletí poté, co začala prodávat knihy online a pomohla tak ukončit činnost více obchodů. Čtyřhvězdičkové obchody Amazonu, které debutovaly v roce 2018, nabízely výběr nejprodávanějších produktů z nejlepších kategorií, které Amazon.com prodává včetně spotřební elektroniky, hraček a her. 

Prodejny Amazonu patřily v rámci obchodních center mezi ty exponovanější. Zavření Amazon Books, Amazon 4 Star a pop-up prodejen Amazon je ranou nejen pro komunitu a zaměstnance, ale také pro životaschopnost dotčených nákupních center.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+