3min. doba čtení

3 nejnovější triky na Instagramu, které musíš vyzkoušet

Instagram svůj algoritmus nikdy neprozradí, ovšem vždy se najdou možnosti, jak náš růst či dosah výrazně podpořit. Pravdou je, že neexistuje žádné tajemství, které by někomu přineslo milion sledujících za den. Ale stále přicházejí nové a nové možnosti, které vám mohou pomoci dosáhnout na platformě vysněného úspěchu.

Juraj Piatka Juraj Piatka
Konateľ spoločnosti Explor Media
3 nejnovější triky na Instagramu, které musíš vyzkoušet

1. Nejnovější trend? Postování obrázků ve formě videa

Možná jste si už na Instagramu všimli, že někdo publikoval video, i když to byla vlastně fotka? Nerozuměli jste tomu? Některé teorie totiž tvrdí, že Instagram podporuje video obsah, a proto s videem očekáváte vyšší dosah. Právě proto někteří vynalézaví začali publikovat fotky jako video, aby otestovali, jestli se jim tyto teorie potvrdí.

Takové případy jsou stále častější, z čehož můžeme usoudit, že mnohým to skutečně funguje. Určitě doporučuji využít a otestovat na vlastních účtech. S výsledkem se pak nezapomeňte podělit.

2. REELS! Žádná novinka, ale skutečně využíváte její potenciál?

Možná si ještě pamatujete, když přišlo IGTV. Instagram to tehdy extrémně podporoval, protože doufal, že z toho vytvoří „nový YouTube“. Nelze však říci, že by se jim to podařilo. Dnes něco podobného zažíváme s Instagram REELS. Jak často přidávat nové video do REELS?

V případě, že je váš účet v plenkách a chcete získat nové sledující, nebojte se přidávat REELS až 3krát denně! V případě, že své publikum již máte, přidávejte nové video jednou denně. Znamená to, že máte používat už jen Instagram REELS? Určitě ne!

Samozřejmě přidávejte také videa a běžné příspěvky, tedy fotky. Pokud jste v začátcích a chcete svůj účet skutečně rozjet, musíte postovat hodně často. Nový obsah byste měli klidně přidávat i 7krát za den!

3. Instagram se mění rychleji než počasí na horách

V dnešním světě se všechno mění tak rychle. Rozhodně se rychle mění také sociální sítě, jejich algoritmy a různé novinky, které neustále představují. Abyste nevypadli ze hry, ale naopak stále rostli, je nutno sledovat aktuální dění.

Nepodceňujte vzdělávání se v této oblasti, sledování a hlavně využívání všech novinek. Pokud vám je Instagram vzdálený, investujte do agentury nebo experta, který vám pomůže. Tato investice se vám mnohonásobně vrátí. Podceňovat sílu sociálních sítí v dnešní době je skutečně odvážné, ale rozhodně to nedoporučuji.

Takže pokud víte, jak na to, postujte a bavte se celým procesem a vzdělávejte se i nadále. A pokud nevíte, požádejte o pomoc experty, dělejte to, co vás baví a těšte se s výsledky, které věřím, že vždy přijdou.

Sdílet článek
Juraj Piatka
Konateľ spoločnosti Explor Media

Působí v oblasti marketingu již více než 12 let a specializuje se zejména na online marketing, konkrétně na tvorbu prodejních stránek a sociální sítě. Sám na Instagramu získal více než 185 tis. sledovatelů a o svých úspěšných strategiích přednášel stovkám lidí v ČR i SR. Dnes se také začíná soustředit na málo poznán Buzzmarketing.

Explor Media
Tento článek ti přináší

Explor Media

Více o této společnosti

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+