1 min. doba čtení

Zaměřeno na volby: reklamy na platformách Mety musí uvádět použití AI

Generativní umělá inteligence dokáže vytvářet realistické obrazy, což přispívá k šíření dezinformací. Platformy se proto snaží zavést nová pravidla a omezit zavádění použitím digitálně vytvořených nebo upravených zpráv.

Zaměřeno na volby: reklamy na platformách Mety musí uvádět použití AI
Zdroj: Depositphotos

Meta upravuje podmínky pro reklamy se sociálními tématy, volbami a politikou. Inzerenti musí uvést, když jejich reklama “obsahuje fotorealistický obrázek, video nebo realisticky znějící zvuk, který byl digitálně vytvořen nebo upraven pomocí umělé inteligence nebo jiných metod”. V průběhu minulého roku zavedly podobná opatření také platformy YouTubeTikTok.

Meta se chce vyhnout spekulacím, zejména v souvislosti s nadcházejícími prezidentskými volbami v USA. S nástupem umělé inteligence je stále snazší vytvářet falešné informace, deepfakes a poškozovat konkurenci. 

Nastavení reklam pro vybrané kategorie bude ošetřeno takovýmto oznámením.

 

Uverejnil/-a @mattnavarra
Zobraziť v Threads

 

Poučení z minulosti

Účty, které nebudou v souladu s nařízením, budou zakázány. Po zkušenostech z předchozích voleb Meta vypíná politickou reklamu týden před americkými prezidentskými volbami. Chce tím vytvořit moratorium, aby se v posledních dnech nešířily neověřené informace.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Červen přál online objednávkám služeb
2 min. doba čtení

Červen přál online objednávkám služeb

Nákup služeb v online prostředí provedlo nejvíce spotřebitelů v dosavadním průběhu roku. Podle pravidelného výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to v červnu bylo více než 28 % internetových uživatelů. V předchozích měsících byla obvyklá hodnota o tři až čtyři procentní body nižší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+