1min. doba čtení

Zaměřeno na volby: reklamy na platformách Mety musí uvádět použití AI

Generativní umělá inteligence dokáže vytvářet realistické obrazy, což přispívá k šíření dezinformací. Platformy se proto snaží zavést nová pravidla a omezit zavádění použitím digitálně vytvořených nebo upravených zpráv.

Zaměřeno na volby: reklamy na platformách Mety musí uvádět použití AI
Zdroj: Depositphotos

Meta upravuje podmínky pro reklamy se sociálními tématy, volbami a politikou. Inzerenti musí uvést, když jejich reklama “obsahuje fotorealistický obrázek, video nebo realisticky znějící zvuk, který byl digitálně vytvořen nebo upraven pomocí umělé inteligence nebo jiných metod”. V průběhu minulého roku zavedly podobná opatření také platformy YouTubeTikTok.

Meta se chce vyhnout spekulacím, zejména v souvislosti s nadcházejícími prezidentskými volbami v USA. S nástupem umělé inteligence je stále snazší vytvářet falešné informace, deepfakes a poškozovat konkurenci. 

Nastavení reklam pro vybrané kategorie bude ošetřeno takovýmto oznámením.

 

Uverejnil/-a @mattnavarra
Zobraziť v Threads

 

Poučení z minulosti

Účty, které nebudou v souladu s nařízením, budou zakázány. Po zkušenostech z předchozích voleb Meta vypíná politickou reklamu týden před americkými prezidentskými volbami. Chce tím vytvořit moratorium, aby se v posledních dnech nešířily neověřené informace.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+