2min. doba čtení

Vznikl manifest, který má novým poslancům sdělit priority evropského e-commerce

Organizace Ecommerce Europe připravila před volbami do Evropského parlamentu manifest. Vyzývá v něm k dodržování stávajících pravidel namísto zavádění nových.

Vznikl manifest, který má novým poslancům sdělit priority evropského e-commerce
Zdroj: Depositphotos

Ecommerce Europe je neziskové sdružení EU, které zastupuje společnosti prodávající zboží a služby online spotřebitelům v Evropě. Manifest představuje pro Evropskou unii důležitý krok vpřed s jasným cílem maximalizovat potenciál evropského hospodářství a digitálního obchodu. 

Velký důraz na malé podniky

Organizace Ecommerce Europe v Bruselu zdůrazňuje potřebu pragmatického přístupu a vyzývá k pochopení skutečné situace podniků. Jejím doporučením je vytvořit pravidla, která budou nejen proveditelná, ale také v souladu se zásadami zlepšování právní úpravy, aby bylo dosaženo konzistentnosti právních předpisů. Důležitým bodem je myšlenka, že regulace by měla v první řadě zohledňovat potřeby malých podniků, které tvoří 90 % ekonomiky.

“Evropská unie se nachází ve zlomovém bodě. Příští evropské volby a mandát budou mít rozhodující vliv na naši schopnost přejít na více oběhové a digitální hospodářství, aniž bychom někoho opustili a stali se konkurenceschopným globálním hráčem. Aby se tak stalo, musíme zajistit odolnost naší ekonomiky, jakož i podniků a lidí, kteří za ní stojí. Jsme pevně přesvědčeni, že evropské odvětví digitálního obchodu je klíčem k dosažení těchto cílů,” prohlásil Luca Cassetti, generální tajemník Ecommerce Europe.

Cesta ke společným cílům

Mezi tyto zásady patří neutralita kanálů, harmonizace a ochrana rovných podmínek pro všechny společnosti. Manifest zdůrazňuje, že dodržováním těchto zásad lze dosáhnout společného cíle, kterým je ekologická, digitální a inkluzivní ekonomika.

V rámci politických priorit nového mandátu Evropské unie se Ecommerce Europe zavázala uzavřít cyklus jednotného trhu, efektivněji zpracovávat údaje a využívat digitální nástroje ke zlepšení informovanosti spotřebitelů. Organizace věří, že v příštích pěti letech bude elektronický obchod hrát klíčovou roli při dosahování hospodářských cílů kontinentu a může být motorem spravedlivější, konkurenceschopnější, udržitelnější a digitální ekonomiky.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+