Cesta k výdělku nebude snadná
Uživatelé Twitteru, kteří mají předplacenou službu Twitter Blue a za poslední měsíce získali více než pět milionů zobrazení tweetů měsíčně v průběhu uplynulých tří měsíců, se mohou těšit na podíl z příjmů z reklam, které se zobrazují u jejich příspěvků. V prvním kole bude rozdáno přes pět milionů dolarů a Twitter je vyplatí prostřednictvím platformy Stripe. Výše plateb je určována impresemi.
Podle serveru Tech Crunch jsou výdělky následující: pravicová komentátorka a autorka Babylon Bee Ashley St. Clair, která má přes 711 tisíc sledujících uvedla, že vydělala 7 153 dolarů a podle jejích výpočtů měla od února do července 840 milionů impresí, což představuje 0,0085 CPM neboli 8,52 dolaru za milion impresí.
FULL TRANSPARENCY
Minutes after Twitter announced ad revenue payouts, I received this saying I’ll be paid $7,153
For reference, I had 328 million tweet impressions in the last 28 days
These are awesome payout numbers & I encourage every single creator to share their content… pic.twitter.com/BD4O2QaVXE
— Ashley St. Clair (@stclairashley) July 13, 2023
Je tedy zřejmé, že hranice je nastavena poměrně vysoko a jakkoli významné výdělky se budou týkat pouze celebrit či osobností, jejichž tweety vyvolávají silnou odezvu. Což může být ílem Twitteru: přimět významnější uživatele tweetovat častěji. Pro menší tvůrce se ale zřejmě nic nezmění. Možná časem Twitter přehodnotí tyto nastavené hranice na počty impresí a výpočty aktualizuje.
Vyplácet se bude podíl z příjmů z reklam zobrazovaných v odpovědích na tweety, bylo by totiž velice obtížné rozklíčovat, komu mají připadnout peníze, pokud by šlo o reklamy zobrazované ve feedu. Bude tak v zájmu tvůrců motivovat uživatele, aby na jejich tweety odpovídali. Podle toho, co se děje například na Facebooku, ale také na Twitteru, je už dlouhou dobu zřejmé, že klíčovou roli v komentářích u příspěvkům hrají silné emoce, jako je hněv a radost, přičemž ty negativní emoce jsou motorem většího dosahu. To znamená, že nejlepší způsob, jak maximalizovat počet odpovědí, je zveřejňovat věci, které lidi vyvedou z míry natolik, že na ně reagují. Lze tak zjednodušeně říci, že čím více hejtrů ve skupině konverzujících bude, tím více tvůrce vydělá.
Monetizovat nebude možné erotický obsah, což z příjmové skupiny vyřadí nemalý počet těch, co se na tvorbu tohoto obsahu na Twitteru zaměřují. Vyřazeni jsou také „kryptospameři“, násilný a kriminální obsah, hazardní hry, drogy, alkohol a diskvalifikován bude i obsah, na něž tvůrce nemá autorská práva, pokud je jimi obsah chráněn.