2min. doba čtení

Němci chtějí označit falešné recenze. Jak je rozpoznat?

Recenze jsou důležitým faktorem při rozhodování o nákupu. Problémem je, že mnoho recenzí bývá falešných. 74 % Němců si proto přeje, aby recenze byly opatřeny takzvanou značkou pravosti.

Němci chtějí označit falešné recenze. Jak je rozpoznat?

Autentičnost recenzí je klíčová

Nejméně 55 % Němců považuje recenze obchodu nebo produktu za důležité při rozhodování o nákupu. Recenze také pomáhají budovat důvěru mezi zákazníkem a e-shopem. Majitelé internetových obchodů to dobře vědí, a proto se také snaží zajistit pozitivní reakce zákazníků. Čím více pozitivních reakcí, tím více se jejich eshop ukáže v lepším světle. Pokud se však snaha o dobrou pověst změní v honbu za dobrým hodnocením, otevírá se trh pro falešná hodnocení.

Průzkum značky European Trusted Shops se zaměřil na německé elektronické obchody. Z odpovědí 2 110 respondentů vyplývá, že 75 % Němců považuje autenticitu recenzí za klíčovou.

Tři čtvrtiny Němců považují autenticitu recenzí za klíčovou.

Respondenti v průzkumu také uvedli, že chtějí spolehlivé označování skutečných recenzí obchodů a výrobků (74 %). Z těchto respondentů si 43 % přeje štítek u každé recenze, zatímco 31 % si přeje štítek o pravosti u důležitých nebo drahých nákupů.

Jak rozpoznat falešné recenze?

“Pro falešné recenze je typických několik znaků. Ti, kteří je rozpoznají, mají velkou šanci, že jim nenaletí,” říká Bastian Kolmsee, vedoucí oddělení důvěryhodných produktů a služeb ve společnosti Trusted Shops.

Podle Trusted Shops jsou obchody nebo produkty, které obdržely pouze pozitivní hodnocení, podezřelé. Je nepravděpodobné, že by si všichni kupující oblíbili produkt nebo obchod stejně. Kromě toho recenze s neobvyklými formulacemi nebo výrazně špatnou gramatikou mohou naznačovat, že je napsal automatický překladatel, což znamená, že falešnou recenzi napsala agentura.

Pokud internetový obchod nikdy nereaguje na recenze, pravděpodobně se jedná o falešný obchod. Pokud se počet recenzí v krátké době skokově zvýší, může to znamenat, že jsou generovány automaticky. Dalším znakem falešné recenze je neuvedený autor.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Třetina lidí chce, aby jim byla objednávka z e-shopu doručena ještě v den objednání. Generace Z je ještě náročnější
3min. doba čtení

Třetina lidí chce, aby jim byla objednávka z e-shopu doručena ještě v den objednání. Generace Z je ještě náročnější

Rychlost dodání zůstává jedním z hlavních argumentů pro výběr e-shopu, kde zákazník nakoupí. Očekávání nakupujících však stále ještě značně předbíhají realitu trhu. Přestože téměř třetina nakupujících by uvítala doručení do druhého dne, pouze 15 % nákupů tuto potřebu splňuje. Mladí lidé jsou ještě náročnější na rychlost. Podívejte se na výsledky našeho rozsáhlého průzkumu.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+