2min. doba čtení

Nejúspěšnější Prime Day v historii společnosti Amazon

Amazon vytvořil vlastní "blackfriday" a na dva dny ovládl svět se svým Prime Day. Členové služby Amazon Prime zakoupili během Prime Day 2022 více než 300 milionů položek, což z letošního ročníku dělá největší akci Prime Day v historii společnosti. A více nákupů znamená více úspor - členové Prime Day ušetřili více než 1,7 miliardy dolarů, což je více než při jakékoli předchozí akci Prime Day.

Nejúspěšnější Prime Day v historii společnosti Amazon

Z akce měly prospěch zejména malé podniky

Největší prodejní akce roku s názvem Prime Day letos potěšila zejména malé podniky, které v objemu prodeje poprvé předstihly maloobchodní společnost Amazon. Zákazníci utratili více než 3 miliardy dolarů za 100 milionů položek z různých malých podniků, které byly zahrnuty do loterie Podpořte malé podniky a vyhrajte velké částky.

“Prime Day je oslavou našich členů Prime, kteří se na tuto událost každoročně těší, a my jsme nadšeni, že jim opět můžeme nabídnout neuvěřitelné úspory,” řekl Doug Herrington, generální ředitel Amazon Worldwide Stores.

“Tato mimořádná událost je možná jen díky podpoře našich zaměstnanců a dodavatelů. Chtěl bych všem moc poděkovat za to, že se postarali o nezapomenutelný Prime Day,” dodal Herrington.

Nejdůležitější fakta Amazon Prime Day

Během letošního Prime Day členové Prime nakupovali více než 100 000 položek za minutu.

Mezi nejprodávanější kategorie Prime Day na celém světě patřila zařízení Amazon, spotřební elektronika a domácnost.

Členové služby Prime nejvíce nakupovali během akce Prime Day v úterý 12. července od 9:00 do 10:00 SEČ.

Mezi nejprodávanější položky prvního dne Prime Day patřily prémiové kosmetické značky včetně LANEIGE a NuFACE, Apple Watch Series 7, plenky a ubrousky Pampers a The Honest Company.

Mezi další položky, které lidé nejvíce nakupovali, patřily kuchyňské potřeby Rachael Ray, Le Creuset a Hamilton Beach, hračky VTech a LeapFrog, kolagenová syrovátka Vital Proteins, oblečení a doplňky Levi’s, mycí prostředky Chemical Guys a výrobky pro domácí mazlíčky NUTRO, TEMPTATIONS a GREENIES.

Nejprodávanějšími produkty Amazonu během Prime Day byly Fire TV, Echo a Blink.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK
3min. doba čtení

Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK

Loajalita zákazníků v on-line prostředí je každým rokem silnější a pro e-shopy důležitá. I tak mají nadále nové kvalitní internetové obchody slibnou šanci na trhu uspět. Jak totiž ukázal výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK), čtyři z deseti internetových nakupujících jen v letošním prvním čtvrtletí vybrali pro svůj nákup z jejich pohledu dosud nevyzkoušený e-shop.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+