2min. doba čtení

Knihkupectví Knihobot opět prodělalo miliony korun

Digitální antikvariát Knihobot, do něhož Miton investoval, je v rychlém růstu. A to i za cenu milionových ztrát.

Knihkupectví Knihobot opět prodělalo miliony korun
Zdroj: Depositphotos

Knihobot zaznamenal prudký nárůst

Firma v roce 2022 utržila přes 182 milionů korun. V porovnání s rokem 2021 je to růst o 140 procent (!). Je to solidní výkon, obzvláště v kontextu propadu celého českého e-commerce trhu o 12 procent v roce 2022. Stejně tak klesl i tuzemský knižní trh.

Čistý prodělek Knihobotu za sledované období činil 8,4 milionu, stejně jako o rok dříve. Knihobot za poslední čtyři roky kumulativně prodělal přes 15 milionů korun.

“Za nás je to kontrolovaná ztráta, s ohledem na rostoucí obrat a práh marže, který se nám daří držet, nijak neohrožuje náš byznys. Naopak jsme po loňské vnitřní restrukutralizaci stabilní a dokážeme růst i v době dnešního poklesu. To platí i o naší expanzi, kde jsme rozhodně neměli důvod zásadněji slevovat z našich plánů,” uvedl pro Borovan.cz CEO Dominik Gazdoš.

Knižní firma loni zavelela k expanzi kromě českého i na slovenský trh. Investovala do technologií, do náboru nových lidí. Evidentně šlo však o přepálenou expanzi, v jednu dobu Knihobot loni prodělával 3 miliony za měsíc. Následně pak musel třetinu lidí propustit.

Majiteli Knihobotu jsou David Gazdoš (27,3 procenta), Dominik Gazdoš (28,14 procenta) a Miton (44,55 procenta).

Credit: Borovan.cz

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
8 tipů pro optimalizaci feedů a úspěšnou online expanzi
8min. doba čtení

8 tipů pro optimalizaci feedů a úspěšnou online expanzi

Feedy zůstávají pro mnoho e-shopů atraktivní volbou produktového propojení v rámci online expanze na nové trhy. Jak s feedy pracovat efektivně a na co si dát pozor? Objevte svět produktových feedů a zjistěte, jak specializované aplikace mění pravidla hry ve správě feedů a usnadňují digitální expanzi e-shopů.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+