2 min. doba čtení

Instagram kopíruje konkurenci. Zaměřil se na aplikaci BeReal

Atraktivní vizuály, filtry, upravené fotografie. Lidé jsou unaveni umělou "dokonalostí" a hledají autenticitu. Proto je aplikace BeReal na vzestupu a zaujala nejen uživatele, ale i konkurenci. Zejména Instagram v poslední době ztrácí dech a jeho inovace se nápadně podobají inovacím jeho konkurentů.

Instagram kopíruje konkurenci. Zaměřil se na aplikaci BeReal

Miliony stažení BeReal během několika měsíců

Instagram je známý tím, že kopíruje funkce TikToku. Zdá se však, že má na mušce nejnovější aplikaci BeReal, která podle analýzy společnosti data.ai překročila 10 milionů stažení. Tato aplikace je na vzestupu. “Jen v 1. čtvrtletí 2022 zaznamenala aplikace BeReal celosvětově 3,3 milionu stažení, což je o 390 % více než ve 4. čtvrtletí 2021,” uvedla společnost data.ai.

BeReal je založen na náhodné zprávě, která je každý den v jinou dobu odeslána všem uživatelům s žádostí, aby se podělili o to, co právě dělají. Vše do 2 minut. Tato aplikace je také označována jako “anti Instagram”. Vzhledem k rychlému procesu sdílení nelze fotografie upravovat.

zdroj: BeReal

Instagram spustil funkci duálního fotoaparátu

Jak se dalo očekávat, vzhledem k pozornosti, které se dostává službě BeReal, hledá Instagram způsoby, jak využít funkce, které fungují u konkurence. Nedávno představila nový režim “duálního” fotoaparátu. Uživatelé tak mohou zachytit obsah a své reakce současně pomocí předního i zadního fotoaparátu telefonu. Stejně jako aplikace BeReal.

Instagram nyní testuje další funkci, která se nápadně podobá funkci BeReal. Umožní uživatelům přidávat k příspěvkům QR kód, který mohou ostatní uživatelé naskenovat a pomocí mapy zjistit, kde se právě nacházíte. Tato funkce vyvolává mírné kontroverze, protože děti mohou veřejně sdílet svou polohu. Instagram bude muset v tomto ohledu postupovat opatrně a vymyslet, jak do funkce zabudovat omezení, aby lidé neprozradili svou domovskou adresu celému světu.

Aplikace BeReal poskytuje přesné informace o poloze pouze vašim kontaktům v rámci aplikace, zatímco při veřejném zveřejnění budou moci náhodní uživatelé vidět pouze vaši přibližnou polohu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+