2min. doba čtení

Druhý největší světový výrobce lihovin kupuje většinový podíl v kanadské Ace Beverage Group

Výrobce vodky Absolut a irské whisky Jameson chce posílit svou pozici v kategorii hotových koktejlů.

Druhý největší světový výrobce lihovin kupuje většinový podíl v kanadské Ace Beverage Group
Zdroj: CBRE

Výrobce vodky Absolut posiluje svou pozici

Francouzský výrobce lihovin Pernod Ricard schválil koupi většinového podílu v kanadské společnosti Ace Beverage Group, protože výrobce vodky Absolut a irské whisky Jameson chce posílit svou pozici v kategorii hotových koktejlů na kanadském trhu.

Kanadská dceřiná společnost Corby Spirit and Wine získá až 90procentní podíl ve společnosti Ace v transakci v hodnotě 165 milionů kanadských dolarů (114,92 milionu eur), uvedl Pernod v úterním prohlášení.

Vlajková značka skupiny Ace Cottage Springs je přední značkou hotových koktejlů a Pernod chce posílit svou pozici v této rostoucí kategorii. Patří mezi ně produkty jako Vodka Soda a Tequila Soda.

Analytická společnost IWSR odhaduje, že segment hotových koktejlů vzroste v letech 2022 až 2026 o osm procent, což na hlavních trzích představuje nárůst o 11,6 miliardy USD.

Podle společnosti Pernod je Kanada jedním z nejrychleji rostoucích trhů s hotovými koktejly, kde meziroční tempo růstu v letech 2016 a 2021 činí více než 20 %. Společnost Ace zase bude těžit z distribuční sítě společnosti Corby Spirit and Wine.

Francouzská společnost bude mít právo získat zbývající akcie Ace prostřednictvím dvou kupních opcí uplatnitelných v letech 2025 a 2028.

Credit: Trend

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni
3min. doba čtení

Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni

V lednu zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárůst nových internetových obchodů, kdy meziročně vzrostl jejich počet o 30 %. Čelo kategorií letos opanoval segment hobby s 18% podílem na nově vzniklých e-shopech. Následují dlouhodobě oblíbené segmenty oblečení a potraviny. Odborníci také zejména v poslední době registrují zvýšený zájem majitelů kamenných prodejen o vstup do online […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka
2min. doba čtení

Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka

Česká e-commerce se postupně vzpamatovává z loňských poklesů, přesto se pořád potýká s několika problémy. Nedávný příchod zahraničních gigantů na český trh znamená nejen větší konkurenci, ale i drahou online reklamu. Především menší e-shopy bez marketingových agentur a specialistů mají situaci o to těžší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+