2min. doba čtení

Coworkingové prostory přímo na prodejně? Tesco bude testovat nový projekt

Tesco začíná efektivně využívat své obchodní plochy a prostory pro spotřební elektroniku nahradí tzv. „hybridní plochou“. Nově budou tyto prostory sloužit k pracovním setkáním a coworkingu. 

Coworkingové prostory přímo na prodejně? Tesco bude testovat nový projekt

Office a potraviny na jednom místě 

V rámci nového projektu Spaces, který realizuje společnost Tesco a provozovatel flexibilních kanceláří IWG, budou moci lidé pracující z domova brzy vykonávat svoji práci a zároveň nakupovat potraviny na jediném místě. Přímo na prodejní ploše řetězce. 

Zkušební projekt v New Maldene na jihu Londýna bude obsahovat 12 soukromých stolů, 30 pracovních míst a zasedací místnost. Projekt se spustí ještě tento měsíc v květnu. 

Prostor o rozloze 3 800 metrů čtverečních by se za normálních okolností využíval k prodeji elektroniky, hudby a jiných forem zábavy, ale tento sortiment se v současnosti většinou nakupuje online. Cílem je lépe využít prodejní plochu a v případě úspěchu by se obchody Tesco v celé zemi mohly stát hybridními coworkingovými centry.

Spolupráce s IWG je výsledkem dlouhodobého trendu pracovat z domova 

„Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s IWG a nabídnout zákazníkům možnost flexibilnějšího pracovního prostředí,“ řekla Louise Goodlandová, vedoucí oddělení strategických partnerství ve společnosti Tesco. „Vždy se snažíme lépe sloužit našim zákazníkům a komunitám a budeme se zájmem sledovat, jak zareagují na tuto novou příležitost.“ 

Podle vlastního průzkumu IWG by přibližně 72 % zaměstnanců upřednostnilo možnost flexibilní práce před návratem k pracovnímu týdnu stráveného v kanceláři. Jedná se o dlouhodobý trend a coworkingové prostory se stále častěji objevují na méně obvyklých místech. 

Přibližně 72 % zaměstnanců by upřednostnilo možnost flexibilní práce před návratem k pěti dnům v kanceláři. 

„Lidé nechtějí trávit hodiny každodenním dojížděním do práce a místo toho chtějí žít a pracovat ve svých místních komunitách,“ řekl Mark Dixon, zakladatel a výkonný ředitel společnosti IWG. „Tesco Extra v příměstské lokalitě uprostřed místní komunity je ideálním prostředím pro flexibilní kancelářské prostory.“ 

„Nové lokality v příměstských oblastech změní komunity a jsou odpovědí na rostoucí poptávku. Zaznamenáváme ji u zákazníků, kteří chtějí žít a pracovat na lokální úrovni.“

Podle realitní a poradenské společnosti JLL, do roku 2030 by mohlo až 30 % kancelářského trhu ve Spojeném království tvořit flexibilní coworkingové prostory. V současnosti je to méně než 10 %.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN
3min. doba čtení

Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN

V době, kdy digitální transformace mění podobu globální ekonomiky, se stále častěji zkoumají důsledky tohoto rychlého posunu pro životní prostředí. Zpráva o digitální ekonomice, za kterou stojí OSN, se zaměřuje na tento zásadní problém a zdůrazňuje potřebu vyvážit technologický pokrok s udržitelností životního prostředí.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU
3min. doba čtení

Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU

Čínský prodejce rychlé módy Shein zaznamenal obrovský růst a očekává se, že ještě letos vstoupí na londýnskou burzu. Evropští úředníci jsou však znepokojeni agresivními strategiemi společnosti v oblasti oslovování zákazníků. Jednou z nich je hra Shein, která poskytuje bezplatné produkty výměnou za doporučení nových uživatelů do aplikace.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+