Jiří Lexa
Jiří Lexa

Jiří Lexa

Head of Marketing and Partnerships

+420731464358 jiri.lexa@lemonero.cz

Informace

K e-commerce a marketingu mám od studií VŠ velmi blízko. Při a po škole jsem 3 roky pracoval v marketingovém oddělení pronajímaného e-shop řešení Upgates, jehož jsem se po čase stal také vedoucím. Po této bohaté pracovní zkušenosti a učení se marketingu od píky jsem přešel do aktuální pozice vedoucího marketingu v Lemonero, kde poskytujeme financování pro sektor e-commerce a SME. Postupem času jsem se vyprofiloval a povýšil také do role manažera partnershipu a do jisté míry i projektového manažera. V těchto pozicích tak již nějakou dobu nabírám zkušenosti a vidím v nich mé silné stránky.

Díky začátkům “na zelené louce” ve firmě pronajímající e-shop systém jsem se naučil marketing opravdu od základů a vyzkoušel si aktivně a na vlastní kůži práci s veškerými marketing kanály od placených po organické (komplexní SEO, PPC, sociální sítě, copywriting, obsahový marketing, brand building, emailing a mnoho dalšího). Zkušenosti mám ale i s vedením týmů, analytikou, reportingem a marketingovými či komunikačními strategiemi, definováním cílových skupin apod. Zároveň jsem schopný pracovat samostatně, ale zvládám i týmovou kooperaci a brainstorming a vedení týmů či diskuzí, bez čehož to v marketingu nejde. Troufnu si říct, že disponuji analytickým myšlením a na problémy se snažím dívat jiným pohledem.

Co je ale nejdůležitější – za roky předchozích zkušeností jsem se naučil nevymlouvat se, že něco nejde a že je nějaký problém neřešitelný. Naopak mám vždy pozitivní mindset a snažím se hledat řešení, ne výmluvy. Jsem také komunikativní a nebojím se veřejných výstupů, účastí na eventech, v panelových diskuzích, rozhovorech apod. To všechno bez potíží i v anglickém jazyce.

Veřejné výstupy

Doporučení

Rene Giezen · Commercial Director | Board member Lemonero Europe

11/2023
„I am pleased to write a recommendation for Jiri, with whom I have the pleasure of closely working and managing in his role as Head of Marketing & partnerships. His proactive approach and commitment make him an invaluable team member. With extensive expertise in SEO and digital marketing, he consistently drives successful campaigns and enhances online visibility. Jiri excels in managing partners, building fruitful collaborations that contribute significantly to our overall success. Focused on key priorities in our strategy, he navigates tasks with precision and ensures important topics are addressed effectively.
Aside from his professional talents, Jiri is a great guy—approachable, positive, and a joy to work with, bringing enthusiasm and camaraderie to the workplace. I can highly recommend Jiri to any company with the ambition to grow their business internationally in the e-commerce our FinTech space.“

Ivana Koutová · Konzultant strategického marketingu

08/2022
„Jirka je profík, co se týče online marketingu, a jeho smysl pro detail je skvělý!, stejně jako jeho nasazení. Současně je otevřený tomu učit se nové věci a vstřebávat zkušenosti (což jsou nutné základy k rustu).”

Další doporučení

Znalosti v oboru

Email marketing
Content marketing
E-commerce marketing
Performance marketing
Social media marketing
Digital & Online marketing
B2B marketing
PPC
SEO
Analytika
PR
Brand a Brandbuilding
Copywriting
Linkbuilding
Lead Generation

Poslední články

Jak na e-mailový marketing e-shopu?
3 min. doba čtení

Jak na e-mailový marketing e-shopu?

Marketing určitě není jen o nově příchozích klientech. Po jejich získání byste se je měli snažit udržet. Získat si jejich přízeň a udělat z nich pravidelně se vracejícího nakupujícího. Proto se mu musíte jednou za čas ozvat a připomenout. Nejjednodušší a efektivní formou může být právě e-maling. Jak na to vám poví specialisté na pronájem a […]

Jiří Lexa Jiří Lexa
Head of Marketing and Partnerships
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+