2min. doba čtení

Žebříček 20 nejnavštěvovanějších webů ve Francii

Přinášíme přehled 20 nejnavštěvovanějších webových stránek ve Francii za druhé čtvrtletí roku 2022. Žebříček zveřejnily společnosti Médiamétrie a Fevad, přičemž první čtyři příčky se nezměnily a na čele zůstává loňský obr.

Žebříček 20 nejnavštěvovanějších webů ve Francii

Marketplaces obsazují nejvyšší příčky

Středisko pro sledování používání internetu zaznamenalo ve druhém čtvrtletí 42,1 milionu nákupů na hodnocených webových stránkách. Oproti loňskému roku se počet nakupujících zvýšil o 100 000. Celkově se však žebříček nijak výrazně neměnil. Favoritem zůstává Amazon, následuje LeBoncoin, Cdiscount a Vinted. V každém případě výsledky potvrzují současný trend, jímž je popularita tržišť. Právě tři z nich se nacházejí v první čtyřce.

Za zmínku stojí výsledek společnosti Booking. Tento měsíc se společnost vrátila do první pětky, což potvrzuje oživení sektoru cestovního ruchu. Další dvě nejvýraznější změny se týkají společností Shein a Decathlon, které se posunuly vzhůru o pět míst na 12., resp. 16. místo. Naopak některé společnosti si pohoršily. Japonská společnost Rakuten a prodejce elektroniky Boulanger klesly o dvě místa, zatímco eBay se propadl o jedno místo.

zdroj: ecommercemag.fr

Tři čtvrtiny Francouzů pravidelně navštěvují hodnocené stránky

Průměrně 47,5 milionu uživatelů (75 % francouzské populace) navštíví každý měsíc alespoň jednu z 20 uvedených stránek nebo aplikací. Návštěvnost webových stránek odráží rozšířené používání chytrých telefonů, které se stále častěji používají k online nakupování. Minimálně každá druhá návštěva všech stránek v žebříčku pochází právě z mobilního zařízení, jako je chytrý telefon.

Podle dostupných údajů společnosti Fevad tržby elektronického obchodu rostou. Ačkoli se tempo ve srovnání s rokem 2021 zpomalilo, prognózy ke konci roku zůstávají příznivé. Tržby francouzského e-commerce v loňském roce přesáhly 129 miliard eur, což představuje nárůst o 15,1 % v porovnání s 8,5 % v roce 2020. Sektor dopravy, cestovního ruchu a rekreace se zotavuje s 44% růstem. Stále však nedosahuje předpademické úrovně před rokem 2020.

Francie je se svým šestým místem jedním z největších trhů elektronického obchodu na světě. V Evropě je celkově na třetím místě, těsně za Německem a Spojeným královstvím.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+