2min. doba čtení

Většina spotřebitelů se při online nakupování spoléhá na video

Podle studie společnosti Brightcove se 85 % spotřebitelů na celém světě při nákupu zboží a služeb online spoléhá především na video. Uvádíme některá klíčová zjištění poskytovatele online video platformy.

Většina spotřebitelů se při online nakupování spoléhá na video

Některá klíčová zjištění studie:

Téměř polovina spotřebitelů na celém světě (48 %) tvrdí, že video zvyšuje jejich důvěru při nakupování online.

71 % respondentů uvádí, že video s interaktivními prvky, jako jsou odkazy na nákup, je při nakupování online nezbytné.

64 % spotřebitelů na celém světě tvrdí, že na načtení videa na webových stránkách prodejce nebudou čekat déle než pět sekund.

Více než polovina účastníků livestreamu uvedla, že nakoupila díky virtuálnímu nakupování.

36 % respondentů uvádí, že jim video nejvíce pomáhá při objevování nových produktů online.

Multimédia jsou pro mileniály klíčová

Mileniálové jsou první generací, která vyrůstá v multimediálním světě. Nejenže mají větší přístup k obsahu, který konzumují, ale jsou také kritičtější k tomu, co sledují.

Jillian Ryanová, ředitelka obsahové strategie ve společnosti Brightcove, řekla: “Téměř všichni (97 %) profesionálové v této věkové kategorii souhlasí s tím, že video obsah a komunikace jsou klíčové ve fázích po nákupu.”

Významná část této skupiny dává přednost videu před psanými formáty. Například 80 % mileniálů dává přednost videonávodům a 81 % dává přednost videu při řešení problémů.

Ryan dodává: “V čem považují mileniálové video za nejužitečnější? Více než polovina (53 %) uvádí, že video je nejpřínosnější při sdílení informací s kolegy, které by mohl zajímat jejich nedávný nákup.

Jak tedy oslovit mileniály, kteří vstupují do produktivní fáze života? Mějte k dispozici video obsah, který mohou potenciální zákazníci prozkoumat a použít během své nákupní cesty. To znamená, že nestačí pouze umístit video obsah na webové stránky, ale že je třeba se zákazníky komunikovat pomocí videa ve všech kontaktních bodech během jejich cesty se značkou.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+