4min. doba čtení

Týdenní přehled: Wolt chce doručovat i v noci, informace o konferenci UPTERDAM 2023 a Google představuje asistenta Duet AI

Růžový slon chce do tří let dosáhnout obratu 1 miliardy korun. Ovečkárna otevřela svou první pražskou pobočku. Ecommerce Bridge LIVE již tento čtvrtek 7.9. v Nitře! Přinášíme vám další souhrn novinek ze světa e-commerce.

Týdenní přehled: Wolt chce doručovat i v noci, informace o konferenci UPTERDAM 2023 a Google představuje asistenta Duet AI

Přehled novinek

Společnost Wolt spustí v českém hlavním městě nepřetržitou doručovací službu. Bude nabízet noční rozvoz potravin a dalšího zboží v širším centru města s průměrnou dobou doručení do 30 minut a zákaznickou podporou fungující po celou noc. O zkušební fázi byl velký zájem a lidé si rádi objednávají rychlé občerstvení.

Britské tržiště Laced expanduje do Evropy. Laced je online tržiště, které spojuje kupující a prodejce vzácných, exkluzivních tenisek a luxusního zboží. Tento týden spustilo stránky v němčině a francouzštině a v blízké budoucnosti plánuje spuštění v Itálii a Nizozemsku. Tržiště vyniká několika výhodami: ověřuje pravost zboží a nabízí vyřízení objednávky ve stejný den, doručení sedm dní v týdnu a výplatu v rámci prodeje ve stejný den.

zdroj: Depositphotos

Online supermarket Picnic rozšiřuje svůj sortiment na německém trhu. Díky spolupráci s řetězcem Edeka přidává do své nabídky drogistické zboží a chce se stát online drogerií. Kompletní segment drogerie bude spuštěn do konce letošního roku. Společnost bude konkurovat německým značkám, jako jsou dm a Rossmann.

Víte, co je to geolokace, jak ji můžete využít v elektronickém obchodě? Ondřej Eršek nám přináší 8 tipů, které vám pomohou posunout váš online byznys dál. Využití geolokace vám přinese efektivnější správu skladových zásob, možnost lokalizovaných recenzí, a tím i větší důvěryhodnost, lepší doručování nebo třeba personalizovaný obsah. Přečtěte si článek “Jak využít geolokaci k personalizaci obsahu pro zákazníky a zvýšení prodeje”.

Týdenní podcast UPdate

Každý měsíc vám přinášíme formát Mudrovačka a výběr toho nejzajímavějšího, co se za poslední měsíc událo nejen v domácím e-commerce. Od Michala a Štefana se dozvíte, kde Martinus otevřel své vůbec první zahraniční knihkupectví, kdo používá recyklovatelné obaly ze Slovenska a proč Zoom nařídil zaměstnancům návrat do kanceláře.

Tento týden byl ve znamení největší konference o e-commerce na Slovensku. Do studia Ecommerce Bridge za námi přišel Jakub Jarabica ze společnosti Blueweb, aby nám povyprávěl o konferenci UPTERDAM 2023. Cílem konference je seznámit podnikatele s novinkami, trendy a inovacemi v oblasti e-commerce. Elektronické obchodování je dnes nezbytnou součástí moderního podnikání. V posledních letech prošel výrazným rozvojem. V rozhovoru se dozvíte, co je hlavním tahákem programu nebo zda se účastníci budou moci zúčastnit afterparty.

Jakub Jarabica, Blueweb

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Rýchlovky:

Český internetový prodejce potravin Rohlik.cz otevírá své páté distribuční centrum. Své nové centrum otevře koncem října v Ostravě.

Společnost loni utržila 200 milionů korun. Do konce roku chce e-shop zahájit prodej v dalších 10 evropských zemích a do tří let dosáhnout obratu 1 miliardy korun. Současným hitem jsou high-tech erotické pomůcky ovládané mobilními telefony.

Česká Windy se stala jedničkou mezi profesionálními aplikacemi pro předpověď počasí. Nabízí verzi pro piloty, kapitány lodí nebo extrémní sportovce. Celosvětově nejoblíbenější je radar zobrazující vývoj srážek po hodinách.

Google oznámil několik novinek z akce Google Cloud Next ’23, jednou z nich je asistent Duet AI, který pomůže s psaním a personalizací e-mailů. Duet AI dokáže při tvorbě e-mailové zprávy použít vaše vlastní slova, protože dokáže pochopit kontext z předchozích e-mailů ve vlákně a vytvořit odpovědi, které jsou relevantní pro aktuální konverzaci.

Ovečkárna otevřela svou první pražskou pobočku. Po loňském otevření prodejny Ovečkárna ve Zlíně je to druhá prodejna, kde se zákazníci mohou s jejími výrobky seznámit na vlastní kůži.

A nezapomeňte, že se uvidíme 7.9. v Nitře na roadshow BridgeLive.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN
3min. doba čtení

Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN

V době, kdy digitální transformace mění podobu globální ekonomiky, se stále častěji zkoumají důsledky tohoto rychlého posunu pro životní prostředí. Zpráva o digitální ekonomice, za kterou stojí OSN, se zaměřuje na tento zásadní problém a zdůrazňuje potřebu vyvážit technologický pokrok s udržitelností životního prostředí.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU
3min. doba čtení

Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU

Čínský prodejce rychlé módy Shein zaznamenal obrovský růst a očekává se, že ještě letos vstoupí na londýnskou burzu. Evropští úředníci jsou však znepokojeni agresivními strategiemi společnosti v oblasti oslovování zákazníků. Jednou z nich je hra Shein, která poskytuje bezplatné produkty výměnou za doporučení nových uživatelů do aplikace.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+