2min. doba čtení

Soud nařídil Alze zastavit kontroverzní kampaň

Minulý měsíc došlo k zajímavému sporu mezi největším českým e-shopem Alzou a jejími konkurenty, Mall.cz a CZC.

Soud nařídil Alze zastavit kontroverzní kampaň

Do sporu vstoupil soud

Alza nedávno spustila kontroverzní kampaň, ve které nabízela zákazníkům možnost reklamovat zboží zakoupené na konkurenčních e-shopech, konkrétně Mall.cz a CZC, u ní. Tuto nabídku zdůvodňovala tím, že by budoucnost těchto konkurenčních značek, které spadají pod polskou firmu Allegro, nebyla jasná.

Městský soud v Praze však rozhodl, že tato kampaň Alzy nesmí pokračovat, a to prostřednictvím předběžného opatření. Alza byla tedy donucena pozastavit tuto nabídku a reklamování zboží zakoupeného u konkurentů u ní. Současně jí bylo nařízeno zdržet se veřejného informování o této kampani.

O rozhodnutí soudu informoval portál Aktuálně.cz, kterému to potvrdila i mluvčí Alzy Eliška Čeřovská. „Službu prozatím nabízet nemůžeme. Bohužel se k tomu nemohu více vyjádřit, protože soud nám uložil povinnost zdržet se veřejného informování o kampani“.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Alza se chystá bránit právními prostředky

Alza se nyní chystá bránit právními prostředky, ale v důsledku tohoto rozhodnutí nebyla schopna sdělit veřejnosti, zda se přerušení kampaně týká pouze propagace nabídky, nebo i jejího provozování.

Kampaně tohoto typu vyvolaly velký rozruch na trhu a významní hráči v oblasti e-commerce reagovali na tuto situaci. Allegro, společnost, která vlastní oba dotčené e-shopy, ujistila, že nemá v úmyslu oba e-shopy uzavřít a plánuje do nich nadále investovat. Jiní odborníci označili Alzinu kampaň za alespoň eticky spornou a neobvyklou. Mironet, další e-shop, se do sporu zapojil a nabídl zákazníkům Alzy možnost reklamovat zboží u nich.

Celý spor ukazuje na konkurenci a tvrdý boj na poli e-commerce v České republice, kde klíčoví hráči bojují o zákazníky a snaží se získat výhodu nad konkurencí.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+