2 min. doba čtení

Slovenská společnost SuperScale proniká na globální úroveň, získává další investici

Startup SuperScale pomáhá vývojářům mobilních her maximalizovat zisky. Z kanceláří v Bratislavě, Londýně a Gdaňsku pracuje pro globální hráče, jako jsou EA a Zynga.

Slovenská společnost SuperScale proniká na globální úroveň, získává další investici
Zdroj: Superscale

Začalo to jako hráčská vášeň, dnes Ivan Trančík zaměstnává více než 70 lidí. Před osmi lety založil startup SuperScale, který pomáhá vývojářům zvyšovat jejich příjmy prostřednictvím analýzy dat a správy her. Celkem společnost pracovala na více než 150 herních titulech a vygenerovala dvě miliardy stažení. Nyní chce díky investorům expandovat na nové trhy.

Platforma SuperScale má v současné době více než dvacet modulů, které využívají prediktivní analýzu, monetizaci, marketing a další služby ke zvýšení příjmů a komerčnímu úspěchu her. Startup mezitím uzavřel partnerství s globálními herními giganty, jako jsou Electronic Arts (EA) a Zynga, a také s výrobcem stavebnic LEGO a vývojáři mobilních her Fingersoft a Big Fish Games.

“Dokážeme identifikovat a dosáhnout desítek vylepšení obchodního modelu hry, která se společně promítnou do růstu příjmů a ziskovosti,” vysvětluje Trancik podstatu podnikání společnosti SuperScale, která od vývojářů přebírá odpovědnost za marketing, monetizaci nebo aktualizace hry.

Namísto tradičního obchodního modelu založeného na paušálních poplatcích je tak placen pouze z dodatečného zisku, který hry jeho prostřednictvím generují.

Týdenní podcast UPdate

Dalších 5 milionů eur získali od investorů

“Věříme, že každá dobrá hra by mohla být komerčně úspěšnější, kdyby byla lépe optimalizovaná,” říká Trančík a dodává, že nyní je čas zpřístupnit platformu širšímu segmentu trhu. Právě na to SuperScale získala v takzvaném kole Series A investici ve výši pěti milionů eur.

Investiční kolo vedl slovenský fond Venture to Future a přispěly společnosti Across Private Investments a Zero One Hundred. “SuperScale je vynikajícím příkladem toho, jak může společnost ze střední Evropy uspět na lukrativním globálním trhu díky správné kombinaci místního technického talentu a vynikající znalosti trhu,” komentuje Michal Csonga, partner Zero One Hundred.

Před založením SuperScale byl Trančík součástí slovenského startupu Exponea, který v roce 2021 koupil americký unicorn Bloomreach. Svůj startup založil v roce 2015 a o dva roky později se k němu jako spoluzakladatelka připojila současná ředitelka analytiky Alžbeta Trančík, která má zkušenosti s budováním analytických platforem z Ubisoftu a Pixel Federation.

Credit:CC.cz

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Červen přál online objednávkám služeb
2 min. doba čtení

Červen přál online objednávkám služeb

Nákup služeb v online prostředí provedlo nejvíce spotřebitelů v dosavadním průběhu roku. Podle pravidelného výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to v červnu bylo více než 28 % internetových uživatelů. V předchozích měsících byla obvyklá hodnota o tři až čtyři procentní body nižší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+