1min. doba čtení

Proces ohledně monopolního postavení společnosti Google má nové informace

V roce 2002 uzavřely společnosti Google a Apple dohodu o tom, že se vyhledávač stane standardní součástí všech zařízení Apple. Teprve v roce 2021 však vyšlo najevo, že společnost Google platí přibližně 18 miliard dolarů ročně za to, aby byl její vyhledávač standardně nainstalován v zařízeních.

Proces ohledně monopolního postavení společnosti Google má nové informace
Zdroj: Depositphotos

Tuto dohodu v současné době projednávají americké soudy. Zdá se, že Google vytváří dominantní postavení na trhu nezákonnými metodami. Částka, kterou společnost zaplatí, zatím nebyla zveřejněna. Bloomberg uvedl, že Google platí společnosti Apple až 36 % z příjmů z reklamy při vyhledávání prostřednictvím prohlížeče Safari.

Obě společnosti se bránily zveřejnění podrobností, protože se domnívaly, že by to mohlo ohrozit konkurenční postavení Googlu. Budeme pozorně sledovat, jak se jednání vyvinou.

Najnovšie z kategórie Novinky
Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+