2min. doba čtení

Finský eBrands pomáhá start-upům růst a získává další miliony

Agregátor elektronického obchodu eBrands získal v novém kole financování celkem 29 milionů eur. Finská společnost použije tyto prostředky ke zvýšení akvizic a mezinárodní expanzi. Společnost eBrands dosud získala téměř 50 milionů eur. 

Finský eBrands pomáhá start-upům růst a získává další miliony

Další akvizice a mezinárodní expanze

Společnost eBrands použije finanční prostředky na rozvoj svého současného portfolia, jakož i na akvizice nových podniků s cílem mezinárodní expanze. Kromě toho společnost uvádí, že v roce 2022 chce navýšit počet zaměstnanců z 50 na 100. eBrands akceleruje severské e-commerce značky před jejich prodejem na mezinárodní úrovni.

„Toto nedávné kolo financování pomůže rozšířit portfolio pořízených podniků a v kombinaci s impozantními odbornými znalostmi v oblasti online prodeje položí základy pro rychlý růst,“ říká spoluzakladatel a ředitel pro růst Jonne Välilä ze společnosti eBrands.

Původní majitelé mohou odejít nebo zůstat

„Po akvizici mohou podnikatelé buď odejít, nebo zůstat ve společnosti eBrands,“ vysvětluje Välilä. „Vzhledem k našemu růstu neustále potřebujeme nové členy týmu, proto jsme rádi, když s námi původní majitelé pokračují ve spolupráci.“ 

Společnost pomáhá značkám „létat výše“ a zaměřuje se pouze na značky D2C, které podporují aktivní životní styl a udržitelné hodnoty. Nejčastěji má zájem o kategorie jako udržitelnost, wellness, sport, životní styl a domácí produkty. 

Společnost eBrands získává start-upy jen ze severských zemí. 

Trh e-commerce agregátorů rychle roste 

Trh e-commerce agregátorů od roku 2020, kdy se tento obchodní model začal používat, rychle roste. „Celosvětově získalo 100 největších agregátorů již 14 miliard eur,“ uvádí Marketplace Pulse. 

„Severské země jsou zdatné ve vývoji a designu produktů, ale dovednost komercializace inovací a vývozu zaostává za zbytkem světa,“ říká generální ředitel Robin Bade. „V severských zemích neexistuje prostředí pro rizikový kapitál spotřebitelských značek. eBrands přidává hodnotu tím, že poskytuje dovednosti na podporu globálního růstu.“

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+