3min. doba čtení

Dedoles zavírá kamenné prodejny v České republice

Společnost Dedoles prochází nejtěžším obdobím ve své historii. Společnost propustila stovky zaměstnanců, dluží věřitelům více než 40 milionů eur a nyní uzavírá všechny kamenné pobočky v České republice.

Dedoles zavírá kamenné prodejny v České republice

Důvodem je nízký prodej

“Dedoles má v současné době pět prodejen a deset pop-up kiosků v devíti městech České republiky (Praha, Brno, Ostrava, Liberec, Plzeň, Ústí nad Labem, Teplice, Pardubice a České Budějovice). Další se připravují v Olympii Teplice a Atriu Pardubice. V letošním roce plánujeme otevřít nejméně pět prodejen,” uvedla na začátku letošního roku Pavla Halašová, country manažerka společnosti Dedoles CZ.

Vzhledem k tomu, že český trh tvoří 30 % tržeb společnosti, měla být v Praze postavena velkolepá vlajková prodejna. Uplynulo 8 měsíců a všechno je jinak. Dedoles uzavře všechny kiosky a 7 prodejen v České republice.

Tržby z kamenných obchodů se na celkových tržbách podílely jen asi 8 %, zbytek připadl na internetový obchod.

“Na základě externí finanční analýzy dospěli naši právníci k závěru, že pokud bychom pokračovali v provozu našich prodejen, nechovali bychom se jako odpovědný hospodář a vědomě bychom generovali ztráty,” vysvětlil Jaroslav Chrapko, majitel a šéf společnosti Dedoles.

Soud nařídil konkurzní řízení

Společnost již v létě požádala o ochranu před věřiteli. Slovenský soud jí vyhověl a poslal společnost Dedoles do restrukturalizace. V České republice je situace jiná. Minulý týden bylo zahájeno konkurzní řízení. Soud vyzval věřitele společnosti, kteří chtějí přihlásit své pohledávky, aby podali přihlášku. Na Slovensku přihlásili věřitelé pohledávky v celkové výši 43,7 milionu eur, Chrapko však upozorňuje, že kvůli nesrovnalostem, duplicitám a dalším skutečnostem tato částka neodpovídá.

“Na Slovensku se jedná o restrukturalizační řízení, což znamená, že společnost nadále funguje beze změny, pouze splácení starších závazků bude rozloženo, přičemž další schůzka s věřiteli se očekává koncem října,” uvedla následně společnost.

Společnost Dedoles se na jaře dostala do problémů, když se v médiích objevily zprávy, že má problémy s placením účtů a že musela propustit 200 zaměstnanců.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek