2min. doba čtení

Dedoles zavírá kamenné prodejny v České republice

Společnost Dedoles prochází nejtěžším obdobím ve své historii. Společnost propustila stovky zaměstnanců, dluží věřitelům více než 40 milionů eur a nyní uzavírá všechny kamenné pobočky v České republice.

Dedoles zavírá kamenné prodejny v České republice

Důvodem je nízký prodej

“Dedoles má v současné době pět prodejen a deset pop-up kiosků v devíti městech České republiky (Praha, Brno, Ostrava, Liberec, Plzeň, Ústí nad Labem, Teplice, Pardubice a České Budějovice). Další se připravují v Olympii Teplice a Atriu Pardubice. V letošním roce plánujeme otevřít nejméně pět prodejen,” uvedla na začátku letošního roku Pavla Halašová, country manažerka společnosti Dedoles CZ.

Vzhledem k tomu, že český trh tvoří 30 % tržeb společnosti, měla být v Praze postavena velkolepá vlajková prodejna. Uplynulo 8 měsíců a všechno je jinak. Dedoles uzavře všechny kiosky a 7 prodejen v České republice.

Tržby z kamenných obchodů se na celkových tržbách podílely jen asi 8 %, zbytek připadl na internetový obchod.

“Na základě externí finanční analýzy dospěli naši právníci k závěru, že pokud bychom pokračovali v provozu našich prodejen, nechovali bychom se jako odpovědný hospodář a vědomě bychom generovali ztráty,” vysvětlil Jaroslav Chrapko, majitel a šéf společnosti Dedoles.

Soud nařídil konkurzní řízení

Společnost již v létě požádala o ochranu před věřiteli. Slovenský soud jí vyhověl a poslal společnost Dedoles do restrukturalizace. V České republice je situace jiná. Minulý týden bylo zahájeno konkurzní řízení. Soud vyzval věřitele společnosti, kteří chtějí přihlásit své pohledávky, aby podali přihlášku. Na Slovensku přihlásili věřitelé pohledávky v celkové výši 43,7 milionu eur, Chrapko však upozorňuje, že kvůli nesrovnalostem, duplicitám a dalším skutečnostem tato částka neodpovídá.

“Na Slovensku se jedná o restrukturalizační řízení, což znamená, že společnost nadále funguje beze změny, pouze splácení starších závazků bude rozloženo, přičemž další schůzka s věřiteli se očekává koncem října,” uvedla následně společnost.

Společnost Dedoles se na jaře dostala do problémů, když se v médiích objevily zprávy, že má problémy s placením účtů a že musela propustit 200 zaměstnanců.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+